Chelsea zaczyna okres przygotowawczy!
Chelsea zaczyna okres przygotowawczy!

Chelsea zaczyna okres przygotowawczy!

Wczoraj 28-osobowa grupa piłkarzy przybyła do Cobham, aby rozpocząć pre-season.

Wśród obecnych zawodników mogliśmy zobaczyć piłkarzy ‚starej gwardi’, którzy podczas ostatniego miesiąca nie brali udziału w turniejach międzynarodowych Rubena Loftus-Cheeka, Hakima Ziyecha, Christiana Pulisicia czy Edouarda Mendy’ego. Do Cobham wróciło także kilka talentów, które zdobywały doświadczenie na wypożyczeniach – Marc Guehi, Armando Broja czy Conor Gallagher.

Do grupy dołączyli też Charly Musonda i Dujon Sterling, którzy przez ostatni sezon leczyli urazy.

Wczorajsza sesja była bardzo lekka – jogging, rozciąganie i kilka ćwiczeń z piłką. Dopiero dziś ma odbyć się poważna sesja, podczas której Thomas Tuchel zacznie oceniać zawodników.

Niemiec będzie miał teraz czas i okazję, aby zobaczyć, którzy gracze mogą pozostać w kadrze, a którzy powinni zostać sprzedani. To ostatnia szansa dla piłkarzy jak Davide Zappacosta, Danny Drinkwater czy Tiemoue Bakayoko, aby zaistnieć w Chelsea.

Natomiast dla młodych chłopaków z akademi to szansa, aby zaimponować Tuchelowi. Być może, któryś z nich zostanie włączony do pierwszego zespołu. Należy mieć na uwadze, że podczas sezonu rozgrywa się około 60 spotkań, więc każdy może otrzymać swoją szansę.

Trener Chelsea nie może rozpocząć pracy z pierwszym zespołem. Zawodnicy, którzy brali udział w EURO 2020 i Copa America otrzymali urlop, który obowiązuje do końca miesiąca. Zawodnicy podstawowej jedenastki pojawią się w Cobham na początku sierpnia. Daje mu to czas, aby ocenić potencjał i możliwości niektórych zawodników, oraz przetrenować niektóre rzeczy, z zawodnikami pierwszej drużny, którzy są dostępni na już.

Na pierwszym treningu Tuchel zebrał całą grupę w kole i powiedział:
– kiedy jesteśmy na boisku, dajmy z siebie wszystko. Skup się, ciesz się tym, bądź pozytywnie nastawiony, ponieważ tego potrzebujemy. Witam na boisku. Zaczynamy? Vamos!

Źródło: Football.london

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW