Chelsea ustaliła cenę za Kurta Zoume!
Chelsea ustaliła cenę za Kurta Zoume!

Chelsea ustaliła cenę za Kurta Zoume!

Przyszłość Kurta Zoumy na Stamford Bridge stoi pod ogromnym znakiem zapytania. W prasie od kilku tygodni czytamy o możliwym transferze Francuza między innymi do AS Romy. Dziennikarz RMC Sport – Loïc Tanzi ujawnił kilka najnowszych faktów w sprawie ewentualnego opuszczenia Londynu przez rosłego stopera.

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że Chelsea ma zamiar wysłuchać ofert za 26-latka, ponieważ zarząd klubu chce pozyskać dodatkowe fundusze na sfinalizowanie transferu Erlinga Haalanda. Szkoleniowiec The Blues – Thomas Tuchel na pozycji środkowego obrońcy preferuje Antonio Rudigera i Andreasa Christensena, co sprawia, że zarówno Everton, Tottenham jak i AS Roma rozpoczęły wyścig o zakontraktowanie Kurta Zoumy.

Według Tanziego, cena wywoławcza, którą ustaliła Chelsea wynosi 30 milionów euro. Obiektywnie patrząc jest to ogromna suma pieniędzy, którą trzeba zapłacić za zawodnika, który nie był nawet podstawowym obrońcą The Blues w zeszłym sezonie. AS Roma w ciągu ostatnich kilku dni wysłała do Londynu zapytanie o możliwość wypożyczenie Zoumy, jednak Chelsea jednoznacznie odpowiedziała, że ​​w grę wchodzi tylko i wyłącznie transfer definitywny. W związku z tym nowy klub Jose Mourinho zdaje się być na marginesie wyścigu o francuskiego stopera.

Wciąż nie wiadomo jeszcze, czy Everton oraz Tottenham są gotowe poświęcić taką ilość gotówki i przystać na żądania Chelsea, czy może oba kluby będą próbować negocjować w celu obniżenia ceny. Zouma na Stamford Bridge przybył w 2014 roku. Wówczas Chelsea pozyskała go za blisko 15 milionów euro z drużyny Ligue 1 – AS Saint-Étienne. W kolejnych latach Francuz został wypożyczony do Stoke City jak i Evertonu, aby powrócić do Londynu na sezon 2019/20. Od tamtej pory Zouma rozegrał w niebieskiej koszulce 79 spotkań, w których zdobył sześć goli. Całkowity bilans 26-latka w Chelsea wynosi natomiast 150 meczów i 10 trafień.


Źródło: RMC Sport – Loïc Tanzi

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW