Levi Colwill – wzorowy egzemplarz z fabryki stoperów
Levi Colwill – wzorowy egzemplarz z fabryki stoperów

Levi Colwill – wzorowy egzemplarz z fabryki stoperów

Tworząc własnego zawodnika w grze możemy przypisać mu wzrost, wagę, rodzaj sylwetki. Chcemy, by nasz środkowy obrońca ma być wysoki, silny, a także mobilny. Atrybuty piłkarskie przychodzą wraz z rozwojem indywidualnym. Levi Colwill wygląda i gra tak, jakby został wyprodukowany w fabryce jako wzorowy egzemplarz.

Colwill ma zaledwie 18 lat i 4 miesiące. Został wypożyczony do Huddersfield Town na sezon 2021/22. Młodzi stoperzy rzadko zostają obdarzeni zaufaniem ze strony klubów, tym bardziej tych, które walczą o ligowy byt. Wybór drużyny Carlosa Coberana, byłego współpracownika Marcelo Bielsy w Leeds na papierze wydaje się być odpowiedni. Grają oni trójką środkowych obrońców, gdzie Levi będzie mógł występować jako LŚO lub dwójką stoperów, gdzie będzie mógł grać jako naturalny ŚO. Fakt, że w kolejnej kampanii wciąż mógłby występować w drużynie U18 robi wrażenie.

CZAS W CHELSEA

Jest dobrym przyjacielem Jamala Musiali, który podbija Europę w Bayernie Monachium. Może i nie jest tak nieskazitelnym talentem jak Jamal czy Jude Bellingham, ale zdecydowanie można go określić mianem talentu czystej wody.

Introducing the 2019/20 Academy Scholars | Official Site | Chelsea Football Club

Był członkiem class of 2019, która z perspektywy czasu okazała się niezwykle mocna. Większość z nich występowała w młodzieżowych reprezentacjach Anglii.

Levi przykuł uwagę fanów po raz pierwszy, gdy w wieku 16 lat znalazł się w pierwszym składzie w meczu FA Youth Cup przeciwko Bradford City. Jest to rzadkie zjawisko, chyba że nazywasz się Callum Hudson-Odoi, Charlie Webster, Jude Soonsup-Bell lub Harvey Vale. W tamtym czasie Marc Guehi został wypożyczony do Swansea City, a Clinton Mola dołączył na stałe do Stuttgartu. Colwill zdał sprawdzian na medal i zaczął regularnie występować w rezerwach. Niestety kontuzja kolana przedwcześnie zakończyła jego sezon, który ostatecznie nie został wznowiony.

Daniel Francis of Bradford takes on Levi Colwill of Chelsea during the FA Youth Cup: Fourth Round match between Chelsea FC and Bradford City on...

Okres kwarantanny i pre season nie został zmarnowany. Ba! Levi urósł i solidnie przypakował.

Zdjęcie

Zdjęcie

W poprzednim sezonie był podstawowym obrońcą rezerw. Występował najczęściej u boku kapitana Dynela Simeu, który wciąż nie podpisał nowej umowy z Chelsea i Sama McClellanda, który wyleczył kontuzje i rozegrał świetną rundę wiosenną, co poskutkowało debiutem w dorosłej reprezentacji Irlandii Północnej!

Zdjęcie

Development Squad miał wielu wyróżniających się zawodników, jednak osobiście wśród 3 najlepszych i najrówniejszych postawiłbym Livramento, Lewisa Bate’a i głównego bohatera tekstu. Levi rozegrał wspaniały sezon i w nagrodę trenował z pierwszą drużyną pod nieobecność Andreasa Christensena, a także podpisał czteroletni kontrakt, o czym informował sam Fabrizio Romano, co pokazuje, jak wysoko jest ceniony przez klub.

PROFIL

Levi jest wysokim, silnym, mobilnym stoperem. Jego każdy występ jest niesamowicie dojrzały, nigdy nie panikuje z piłką przy nodze i jest na niej skupiony podczas fazy bronienia. Robi to wszystko „na luzie”, jakby od niechcenia. Przypomina w tym Andreasa Christensena. Colwill świetnie gra piłką, potrafi robić dokładne przerzuty, słać idealne podania prostopadłe, a także wyprowadzać piłkę poprzez drybling. I tak jak wcześniej wspomniałem, robi to w sposób imponujący pod względem jakości i opanowania. Jest w tym wszystkim postawny, elegancki. Fakt, że jest lewonożny sprawia, że jest jeszcze bardziej „premium” i zwiększa szansę na przebicie w Chelsea lub w innym topowym klubie. Jest szybki, lecz tak naprawdę rzadko możemy się o tym przekonać, gdyż świetnie się ustawia i przez to nie ma zbyt wielu okazji do sprintu. Posiada zdolności przywódcze. Jest jedynym lewonożnym stoperem w Chelsea (pomijając fakt, że Guehi jest obunożny, Jake Clarke-Salter raczej odejdzie na stałe, a przyszłość Malanga Sarra jest owiana znakami zapytania).

WYSTĘPY

Był jednym z lepszych, jeśli nie najlepszym środkowym obrońcą w lidze. Jego zmagania można obejrzeć tutaj:

W wieku 17 lat i 7 miesięcy Levi Colwill mierzył się z Bristol Rovers w pucharze EFL Trophy. Naturalnie, był zmuszony do zmierzenia się z większą ilością dośrodkowań, szybszą grą, czyli typowym brytyjskim bronieniem. Pierwsza część filmiku ukazuje rezultaty:

HUDDERSFIELD TOWN

Nowa drużyna Colwilla rozegrała pierwszy przedsezonowy sparing. Bohater wpisu rozegrał 45 minut. Zdecydowanie przykuł uwagę fanów Terierów:

Levi Colwill of Huddersfield Town during the match between Huddersfield Town and Harrogate Town at Canalside on July 11, 2021 in Huddersfield,...

Zdjęcie

Do młodzieży należy podchodzić zachowawczo, Levi może nigdy nie otrzymać szansy w pierwszym zespole, ale zdecydowanie można być podekscytowanym tym zawodnikiem. Wierzę, że jeśli będzie miał trochę szczęścia, może grać w Chelsea przez długie lata.

galeria: getty images, @levi_colwill, @Sam_McC4

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW