Hudson-Odoi będzie grał dla Ghany?
Hudson-Odoi będzie grał dla Ghany?

Hudson-Odoi będzie grał dla Ghany?

Wszystko wskazuje na to, że Callum Hudson-Odoi zmieni narodowość.

Anglik większość wakacji spędził w rodzinnej Ghanie, jednak ta wizyta nie miała tylko charakteru osobistego, a ma nieść ze sobą pewne zmiany. Nie skończyło się na wsparciu finansowym i zrobieniu dobrego pijaru. Callum chciał wesprzeć tamtejszą społeczność, a nawet spotkał się z prezydentem kraju, Naną Akufo-Addo. Cel rozmowy? Poprawienie dostępności i jakości infrastruktury piłkarskiej.

Kolejną zmianą ma być… zmiana obywatelstwa! Wiązałoby się to z zmianą reprezentacji, ale miałby to być pierwszy przykład zaangażowania Calluma w Ghanijską piłkę. Miesiąc temu mówił o tym szef Ghanijskiego FA, Kurt Okraku:

– Rozmawiałem z Callum przed jego przyjazdem tutaj, mieliśmy porozmawiać ponownie, kiedy będzie w Ghanie. Rozmowa się odbyła, a my poruszaliśmy tematy spoza świata footballu. Hudson chce pomagać młodzieży z Ghany i to mnie porusza.

– Nie możemy się doczekać, aż zaczniemy współpracować z Odoim, jego rodziną i innymi zawodnikami, którzy chcieli reprezentować nasze barwy. Jest ich wielu, ciągle prowadzimy rozmowy z władzami, aby pomogli nam ich przekonać do gry dla Ghany.

Przez brak powołania na EURO, sam zawodnik jest zainteresowany zmianą barw reprezentacyjnych. Mówił o tym kilka dni po ujawnieniu powołań kadry Anglii na EURO, oraz na kilka dni przed wyjazdem do Ghany.

– Kiedy jesteś młody i spędziłeś większość życia w Anglii, oraz reprezentowałeś ją od 15-16 roku życia to chcesz tam grać. Dali mi możliwość przybycia do kraju jako dziecko, a ja wiedziałem, że chcę go reprezentować.

– Wybierając między Ghaną, a Anglią z tyłu głowy myślałem, kto dał mi szansę. Na koniec dnia mogłem powiedzieć, że otaczam się odpowiednimi ludźmi, którzy mi doradzają co robię dobrze, a co źle. Ludzie z FA przyszli i powiedzieli ‚chodź, zagrasz u nas’. Powtarzam, że Ghana to mój dom, więc zobaczymy co będzie dalej.

Czy Hudson-Odoi ma szansę zmienić narodowość? Tak i pomogą mu to zmiany, jakie wprowadziła FIFA. Otóż, aby zmienić narodowość musisz mieć mniej niż 4 występy dla kadry (Hudson ma 3), żaden z tych meczów nie może mieć miejsca w fazie pucharowej jakiegoś turnieju. Dodatkowo każdy z tych meczów musiał być rozegrany przed ukończeniem 21 roku życia.

Źródło: TV3, Joy Online

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW