Chelsea powalczy z Milanem o talent z La Masi
Chelsea powalczy z Milanem o talent z La Masi

Chelsea powalczy z Milanem o talent z La Masi

Chelsea nawiązała kontakt z agentami 17 letniego diamentu ze szkółki Fc Barcelony. Jednak obecny wicemistrz Włoch już rok temu złożył za niego ofertę w wysokości 8 milionów.

Alex Balde jest lewym obrońcą i jednym z największych talentów Fc Barcelony. Po sprzedaży Juniora Firpo do Leeds United to właśnie on ma być bezpośrednim zmiennikiem Alby. Hiszpan z Dominikańskimi korzeniami jest bardzo szybki, silny fizycznie, i często to on napędza grę swojego zespołu. Ma problemy z grą w defensywie ale rekompensuje to fantastyczną grą w ataku. Swoim stylem gry bardzo przypomina Alphonso Davies’a.

W młodzieżowej lidze mistrzów rozegrał 4 mecze i miał jedną asystę. Rozegrał też 16 meczów w młodzieżówkach La furia roja. Obecnie nabiera doświadczenia w Barcelonie B ale już niedługo ma być przeniesiony do pierwszej drużyny.

Balde jest dopiero od niedawna w kręgach zainteresowań Chelsea. Po tym jak prawdopodobnie Emerson i Alonso zostaną sprzedani to Alexander ma być głównym zmiennikiem Chilwella. Nawet jeśli Emerson lub Alonso zostaną w klubie to młody Hiszpan jest doskonałym planem na przyszłość. Czuje się on doskonale na wahadle co na pewno pomogłoby mu w przebiciu się do pierwszej drużyny.

Źródło: Gib Football Show

 

O autorze

Filip Kaczmarczyk

Kibic Chelsea od 2011 roku. Z innych zainteresowań koszykówka, boks, f1

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW