Chelsea strzela sześć goli w pierwszym sparingu przed sezonem 2021/22!

Dziś zawodnicy Chelsea rozegrali swój pierwszy mecz przygotowawczy do sezonu 2021/22. Podopieczni Thomasa Tuchela rozbili Peterborough United 6:1. Spotkanie zostało rozegrane w Cobham z samego rana.

The Blues trenowali pod czujnym okiem niemieckiego szkoleniowca przez ostatnich kilka dni, a dziś po raz pierwszy sprawdzili się w warunkach meczowych. Minuty w spotkaniu dostali tacy zawodnicy jak Christian Pulisic, Tammy Abraham i Callum Hudson-Odoi. Warto zaznaczyć, że Thomas Tuchel na obie połowy desygnował dwa inne składy.

Wynik meczu otworzyli zawodnicy Peterborough United pewnie egzekwując rzut karny. The Blues jednak szybko ruszyli do odrabiania strat i zakończyli pierwszą połowę zwycięsko, po golach Tammy’ego Abrahama i Christiana Pulisicia, który wykonywał rzut karny, wcześniej wywalczony przez siebie samego.

Wszystkich dziesięciu graczy z pola zostało zmienionych w przerwie, a na drugą odsłonę spotkania wybiegli między innymi Ruben Loftus-Cheek, Armando Broja, Conor Gallagher czy Hakim Ziyech. Jednak to właśnie Marokańczyk dzisiejszy sparing zaliczy do udanych. 28-latek skompletował hat-tricka, a pierwsza bramka padła po udanym wykończeniu dośrodkowania, którego autorem był Baba Rahman. Kolejną, a zarazem ostatnią bramkę dla The Blues zdobył Armando Broja.

Źródło: Chelsea FC