Co wiemy o rozmowach w sprawie Hålanda?
Co wiemy o rozmowach w sprawie Hålanda?

Co wiemy o rozmowach w sprawie Hålanda?

Nie jest żadną tajemnicą, że Chelsea aktywnie poszukuje dziewiątki ze światowej czołówki. Wszystkie spojrzenia skierowane są na Erlinga Haalanda, który idealnie wpisuje się w profil poszukiwanego ogniwa w ofensywie.

Poniżej przedstawiamy garść informacji na temat potencjalnego transferu.

Zarząd BVB aktywnie poszukuje następcy Norwega. Klub z Niemiec jest w zaawansowanych rozmowach z holenderskim zawododnikiem, Donyellem Malenem, z którym ponoć ustalili już wstępnie długość kontraktu oraz wysokość wynagrodzenia. Holender strzelił w barwach PSV Eindhoven 27 goli w 45 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach w tamtym sezonie.

Według najnowszych doniesień z Niemiec Dyrektor Sportowy Borussi odrzucił propozycję zmniejszenia kwoty za transfer napastnika włączając w to zawodników Chelsea. Z drugiej jednak strony można odnaleźć angielskie źródła, które wskazują, że oficjalnie klub z Londynu nie zaproponował jeszcze wymiany zawodników z dopłatą. Według nich ściągnięcie Norwega to wręcz niemożliwe do zrealizowania zadanie, Roman Abramowicz będzie musiał się bardzo postarać by doprowadzić do tego transferu.

Według najnowszych doniesień dziennikarza Sky Sports Kaveha Solhekola, o transfer będzie bardzo ciężko.

– Oczywistym jest, że Chelsea poszukuje typowej dziewiątki. Erling jest na szczycie listy marzeń.

– BVB twierdzi, że Norweg nie jest na sprzedaż. Ma on jednak wpisaną klauzulę, gdzie może odejść za 75 milionów funtów. W takiej sytuacji wielkie marki starają się proponować kwoty wyższe niż jego klauzula, by przekonać klub do sprzedaży – mają nadzieję, że potężny zastrzyk gotówki pomoże im podjąć decyzję.

– Borussia ma problem z zatrzymywaniem kluczowych graczy co widać na podstawie transferów wychodzących w ostatnich latach, a nawet tygodniach – na przykładzie Jadona Sancho.

– Rozmawiałem z kimś, kto jest bezpośrednio włączony w rozmowy transferowe z Chelsea. Powiedział, że to niemożliwe na ten moment dla Chelsea, jednak klub z Anglii będzie próbował do skutku.

Z kolei dziennikarz ESPN Julien Laurens twierdzi, że transfer jest jak najbardziej możliwy.

– Rozmawiałem z Mino Raiolą, wiedzą, że zainteresowanie Chelsea jest ogromne. Oni naprawdę mogą sobie na niego pozwolić finansowo.

– Jego klauzula nie sprawia żadnego problemu dla zarządu londyńskiego klubu, są gotowi ją zapłacić.

– Klub z Niemiec powtarza, że Norweg nie jest na sprzedaż. Natomiast jeśli wpływa do klubu lukratywna oferta, ciężko ją odrzucić. Sam zawodnik również może wywierać presję na zarządzie.
Speaking to ESPN FC, Laurens said: “I’ve spoken to Mino Raiola and Alfe Haaland and they know the interest from Chelsea is concrete.

źródło: Football London, Christian Falk, Sky Sports, ESPN

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW