Kolejny rywal Chelsea w walce o Haalanda
Kolejny rywal Chelsea w walce o Haalanda

Kolejny rywal Chelsea w walce o Haalanda

Juventus F.C włączył się do walki o Erlinga Haalanda. Klub z Turynu będzie próbował ściągnąć gwiazdę Borussi Dortmund dopiero za rok, kiedy klauzula będzie o wiele mniejsza.

Norweg jest jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników na rynku. W zespole z Dortmundu zdobył 41 goli w 41 meczach. Pomimo swojego dużego wzrostu i wagi Haaland jest bardzo szybkim i zwinnym zawodnikiem. 21 letnim napastnikiem zainteresowanie wyrażała już Chelsea, Manchester City czy Real Madryt.

Problemem w sprowadzeniu Norwega jest cena. Obecnie zespół z Niemiec żąda co najmniej 150 milionów co jest problemem dla wielu klubów. Za rok klauzula wykupu spadnie do 70 milionów i jest to już bardziej atrakcyjna cena dla potencjalnych kupców.

Jak podaje La Republica do walki o Haalanda włączył się Juventus który będzie chciał zastąpić Norwega odchodzącym po sezonie Cristiano Ronaldo. Mino Raiola- agent Haalanda ma dobre relacje z Juventusem co na pewno pomogłoby w transferze. Jednak nie jest on celem transferowym na to okienko. Jeśli jednak Erling odszedłby do innego zespołu to Ronaldo ma zostać zaoferowany nowy kontrakt.

Z każdym dniem szansa na odejście Haalanda w tym okienku transferowym jest coraz mniejsza. Ostatnio Borussia odrzuciła ofertę Chelsea która wynosiła 150 milionów plus ktoś z dwójki Abraham/ Hudson-odoi. Norweg cieszy się ze współpracy z nowym trenerem a dyrektor sportowy- Sebastian Kehl potwierdza, że napastnik jest w planach zespołu na następny sezon. Wszystko zmierza więc do tego, że Haaland sezon 21/22 zacznie w żółto-czarnych barwach.

Źródło: Daily Mail

O autorze

Filip Kaczmarczyk

Kibic Chelsea od 2011 roku. Z innych zainteresowań koszykówka, boks, f1

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW