Aston Villa rywalizuje z Southampton o Livramento!
Aston Villa rywalizuje z Southampton o Livramento!

Aston Villa rywalizuje z Southampton o Livramento!

Valentino Livramento to zawodnik, który nie wzbudza jeszcze wielkich emocji wśród kibiców Chelsea, jednak ten stan może zmienić się lada chwila. O zakontraktowanie 18-letniego piłkarza walczą, bowiem dwa kluby z angielskiej elity – Aston Villa oraz Southampton.

Według raportu Hampshire Live, Święci zbudowali sobie przewagę w wyścigu o podpis Livramento faktem, iż w kadrze posiadają zaledwie jednego prawego obrońcę. Sprawia to, że klub z południa Anglii kusi 18-latka perspektywą szybkiego wejścia w piłkę na seniorskim poziomie. Źródło donosi także o innych klubach zainteresowanych usługami zawodnika Chelsea U23, mowa tu o takich firmach jak Brighton, RB Lipsk oraz AC Milan. Kontrakt Livramento z The Blues wygasa wraz końcem sezonu 2021/22, jednak mówi się, że rozmowy o przedłużeniu umowy utknęły w martwym punkcie. Wynagrodzenie, które miałby inkasować 18-latek waha się w okolicach 500 tysięcy funtów rocznie.

Ciekawy ruch w stronę pozyskania Livramento szykuje jednocześnie Aston Villa. Villans chcą sprowadzić do siebie młodego Anglika jeszcze tego lata w ten sposób uprzedziliby Southampton, które najprawdopodobniej czekałoby do przyszłego letniego okna transferowego, aby zakontraktować Livramento z pozycji wolnego zawodnika. Jeśli Aston Villi uda się wykonać taki ruch zaskoczą wszystkich zainteresowanych sprowadzeniem 18-latka w swoje szeregi latem 2022 roku.

Livramento uznawany jest za ogromny talent czego dowodem jest chociażby zdobycie tytułu „zawodnika roku w Akademii Chelsea” kilka miesięcy temu. W ubiegłej kampanii 18-latek rozegrał 26 spotkań w młodzieżowej drużynie Chelsea. Prawy pomocnik grywający także na prawej obronie zdobył w tych występach 3 gole oraz zanotował 10 asyst. Livramento dodatkowo dwa razy usiadł na ławce rezerwowych w Premier Leauge podczas spotkań The Blues z Manchesterem City i Arsenalem.

Szkoleniowiec Aston Villi – Dean Smith widzi w zawodniku Chelsea prawego obrońcę, który na Villa Park rywalizowałby o miejsce na placu gry z Mattym Cashem, a nawet Mattem Targettem, który występuje po drugiej stronie boiska.


Źródło: Hampshire Live

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW