Gianfranco Zola: Chelsea zawsze była i będzie moją drużyną
Gianfranco Zola: Chelsea zawsze była i będzie moją drużyną

Gianfranco Zola: Chelsea zawsze była i będzie moją drużyną

Włoska legenda Chelsea opowiedziała o swojej pracy w roli asystenta Maurizio Sarriego, kiedy ten był menedżerem Chelsea. Szkoleniowiec pojawił się na Stamford Bridge w lipcu 2018 roku, jednak jego kadencja trwała zaledwie rok.

Pisząc dla Coaches’ Voice, Włoch odniósł się do tamtego sezonu, kiedy to The Blues sięgnęli po Ligę Europy oraz zajęli miejsce w czołowej czwórce Premier League.

– Chelsea zawsze była i będzie moją drużyną. Kiedy więc pojawiła się okazja aby tam wrócić, nie mogłem powiedzieć nie. Chelsea to miejsce, w którym najlepiej spędziłem czas. Lubiłem swój futbol bardziej, niż gdziekolwiek indziej, więc powrót jako trener był czymś wspaniałym. Mimo, że nie byłem głównym trenerem, nadal było to bardzo ekscytujące.

W sezonie 2018/19, drużyna pod wodzą Maurizio Sarriego wygrała 40 z 63 rozegranych spotkań, a procent zwycięstw wynosił 63,5%.

– Głównym powodem, dla którego powrót do Chelsea był tak dobry, byli kibice. Byli tak fantastyczni, jak się spodziewałem i zawsze będą dla mnie. To było wyjątkowe. To była dla mnie przyjemność być z nimi na Stamford Bridge i tworzyć z nimi kolejne wspomnienia.

Źródło: Coaches’ Voice

 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW