Przedsezonowy wywiad z Conorem Gallagherem
Przedsezonowy wywiad z Conorem Gallagherem

Przedsezonowy wywiad z Conorem Gallagherem

Po dwóch sezonach spędzonych na wypożyczeniach, 21-letni Anglik powrócił do Cobham, gdzie w przygotowaniach przedsezonowych będzie miał okazję zaimponować Thomasowi Tuchelowi, co z kolei skutkować może miejscem w składzie The Blues na przyszły sezon.

 

– Fantastycznie jest tutaj wrócić i spotkać paru starych znajomych, z którymi dorastałem w akademii.

– Zajęcia pod okiem Thomasa Tuchela były świetne, wprawdzie wymagające, ale jak najbardziej pozytywne. Jestem zachwycony tymi paroma dniami spędzonymi w Cobham.

Progres w umiejętnościach Conora w ciągu ostatnich dwóch lat jest zauważalny. Od występów w Charlton, poprzez reprezentowanie barw Swansea, do bardzo dobrej gry w Premier League dla West Bromu. Każdy z powyższych kroków wykonanych przez Gallaghera pozwolił mu na zdobycie bardzo cennego doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje.

– Zawsze chcesz grać z najlepszymi. Występy u boku takich graczy jak Abraham, Pulisic czy Ziyech to ogromy zaszczyt i frajda. Pozwala mi to w byciu jeszcze lepszym piłkarzem i dążeniu do tego, by utrzymać się na tym poziomie. Wprawdzie trwa to tylko parę dni, jednakże ja już czuje jak bardzo ten pobyt mi pomógł.

21-latek ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach kraju, od U17 do U21 włącznie. Sumarycznie dla Anglii rozegrał 464 minuty, w których zdobył 2 asysty oraz 1 bramkę.

– Doceniam każde wypożyczenie na które się udałem oraz każdy rozegrany mecz. Poznałem fantastycznych ludzi, grałem u boku wielu utalentowanych zawodników oraz pod wodzą paru doświadczonych managerów. To wszystko pozwoliło mi na zebranie bardzo wielu cennych doświadczeń.

– W West Bromie graliśmy mniej wymyślny futbol, bardziej opierający się na aspektach siłowych. Swansea natomiast preferowała styl bardziej finezyjny, szukanie dogodnych sytuacji, szukania wolnej pozycji. Każdy z managerów z którymi pracowałem pozwolił mi się nauczyć czegoś nowego, poprawić inny aspekt mojej gry. To bardzo cenne lekcje.

– Zdecydowanie dorosłem jako piłkarz w przeciągu ostatnich 24 miesięcy. Zebrane doświadczenie pozwoliło stać mi się lepszym zawodnikiem, ale nie mogę na tym poprzestać. Chcę się uczyć od najlepszych i nadal udoskonalać siebie.

Jeżeli Conor przekona do siebie Tuchela i wywalczy miejsce w składzie The Blues na najbliższy sezon będzie musiał dodać do swojego dynamicznego stylu gry więcej rozsądku i opanowania. Jego świadomość z aspektów, które wymagają u niego poprawy bardzo dobrze wróży na przyszłość.

– Klasyfikuje siebie jako wszechstronny typ pomocnika. Lubię grać w stylu box to box, być aktywnym na boisku, stwarzać szanse kolegom z drużyny ale również wspomagać defensywę.

– Czuję, że jako pomocnik mogę występować wszędzie, głęboko lub na szpicy. Jestem szczęśliwy móc robić to co potrafię. Zdaje sobie sprawę z faktu, że moja gra w defensywie wymaga poprawy, dlatego pracowałem nad tym aspektem już podczas ostatniego okresu przygotowawczego jak również kontynuuję to pracę teraz. Powiedziano mi, że muszę być w tym lepszy, dlatego też w pełni się na tym skupiam.

– Mam tylko 21 lat, więc uważam że jak na mój wiek zdobyłem już sporo doświadczenia i umiejętności jako zawodnik. Nadal jestem na początku swojej drogi, jednakże wiem, że mogę osiągnąć wiele.

Conor Gallagher w seniorskiej piłce rozegrał już 77 spotkań. Z takim zaangażowaniem i świadomością siebie wychowanek The Blues w przyszłości może zostać prawdziwą gwiazdą.

 

Źródło: chelseafc.com

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW