Zola: Jorginho zasłużył na Złotą Piłkę!
Zola: Jorginho zasłużył na Złotą Piłkę!

Zola: Jorginho zasłużył na Złotą Piłkę!

Były napastnik Chelsea uważa, że środkowy pomocnik The Blues powinien zgarnąć najważniejsze indywidualne trofeum za obecny rok.

Według wielu ekspertów zwycięstwo w Lidze Mistrzów i triumf na EURO 2020 stawiają Jorginho jako jednego z kandydatów do zgarnięcia Złotej Piłki.

Brazylijczyk z włoskim paszportem nie będzie miał łatwego zadania, ponieważ lista nazwisk jego konkurentów, na której znajdują się chociażby Messi, Kane, czy Lewandowski, jest bardzo imponująca. Mimo tego Gianfranco Zola twierdzi, że wygrana Jorginho byłaby w pełni zasłużona.

– Mówimy o fantastycznym zawodniku, który po raz pierwszy zrobił coś niesamowitego ze swoją reprezentacją, zupełnie tak jak Messi. Takie osiągnięcie nie może przejść bez echa. Czy Jorginho powinien dostać Złotą Piłkę? Byłoby to w pełni zasłużone osiągnięcie.

– Daje swojej drużynie odpowiedni balans i ustala tempo gry. Miałem szczęście, że mogłem z nim pracować w Chelsea i obserwować z bliska, co potrafi zrobić na boisku.

– Grał na bardzo wysokim poziomie w najlepszych zespołach na świecie. Jego kandydatura musi zostać wzięta pod uwagę.

Źródło: Mail

O autorze

Avatar

Kibicuje Chelsea od 2012 roku, preferuję zabłocone trekkingowe obuwie na górskim szlaku niż tony nadmorskiego piasku w butach, co prawdopodobnie jest spowodowane przeszłością w ZHP. Miłośnik polskiego rapu, a dokładniej wszelkiej zabawy słowem i wyrażania emocji w niekonwencjonalny sposób, stąd zamiłowanie do takich tuzów jak Bisz czy VNM. Czarny humor i antyhumor ubrany w sarkazm jest dla mnie idealną kompozycją, dlatego też jestem wielkim fanem takich produkcji jak "The Office" czy "South Park".

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW