Guardian potwierdza – Chelsea rusza po Julesa Kounde!
Guardian potwierdza – Chelsea rusza po Julesa Kounde!

Guardian potwierdza – Chelsea rusza po Julesa Kounde!

Chelsea rozpoczęła rozmowy z Sevillą w sprawie transferu francuskiego obrońcy. Młody piłkarz został określony przez zarząd Chelsea jako główny cel na tę pozycję.

Kounde uważany jest za jednego z najlepszych środkowych obrońców w La Lidze. 22-latek był częścią składu reprezentacji Francji na Mistrzostwach Europy. Klauzula piłkarza wynosi około 80 milionów euro. Obrońca otwarty jest na transfer do Anglii, ponieważ zależy mu na grze w Lidze Mistrzów.

Oba kluby rozpoczęły rozmowy, jednak Chelsea nie chce płacić takiej kwoty pieniędzy. Thomas Tuchel chce wzmocnić linię defensywy przed nadchodzącym sezonem i Niemiec uważa, że Kounde będzie do tego najlepszą opcją. Zainteresowanie piłkarzem wykazuje również Manchester United, ale to The Blues wykonali pierwszy krok.

Dodatkowo Sevilla zmaga się z problemami finansowymi, co może dać Chelsea przewagę w negocjacjach. Jedną z opcji całej transakcji, jest wymiana Emersona Palmieriego. Zwycięzcy Ligi Mistrzów chcą wesprzeć menedżera na rynku transferowym i już rozpoczęli zbieranie środków na nowych piłkarzy. Sprzedaż Tomoriego, Guehiego oraz kilku piłkarzy z akademii, to zapewne dopiero początek „letniej wyprzedaży” londyńskiego klubu.

Źródło: Guardian

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW