Pierwszy wywiad z Marcusem Bettinellim!
Pierwszy wywiad z Marcusem Bettinellim!

Pierwszy wywiad z Marcusem Bettinellim!

Oficjalna strona internetowa Chelsea opublikowała dziś pierwszy dłuższy wywiad z najnowszym nabytkiem The Blues. Marcus Bettinelli, bo o nim mowa odpowiedział na kilka pytań dotyczących jego przenosin na Stamford Bridge.

Anglik do Chelsea dołączył po tym jak jego kontrakt z Fulham uległ wygaśnięciu. 29-latek będzie pełnił funkcję trzeciego bramkarza The Blues przez co najmniej dwa najbliższe lata.

1.Witaj w Chelsea, Marcus! Co przyciągnęło cię na Stamford Bridge?

– Zawsze był to wyjątkowy klub. Bardzo dobrze znam tę okolicę, więc moim marzeniem było przyjście tutaj i wreszcie mi się to udało. Było kilka rozmów lata temu, wtedy byłem trochę młodszy i z różnych powodów transfer nie doszedł do skutku, jednak teraz – jestem tutaj.

– Czuję się naprawdę podekscytowany tym, że będę zaangażowany w ten zespół i nie mogę się doczekać, aby spróbować zaimponować i pomóc drużynie tak bardzo, jak tylko mogę.

2.Dlaczego był to odpowiedni moment na transfer?

Jest wiele powodów, dla których warto było to zrobić. Po powrocie do macierzystego klubu, gdy rozegrałem wiele meczów na wypożyczeniu w Middlesbrough, chciałem nowego wyzwania. Jestem podekscytowany powrotem do Londynu i byciem częścią drużyny, która odniosła ogromny sukces w zeszłym sezonie.

3. Po pracowitym sezonie w Championship musisz czuć się sprawny i gotowy na to nowe wyzwanie!

Zagrałem sporo meczów w zeszłym sezonie i jestem pewien, że teraz będzie to dla mnie inna rola, ale wciąż jestem podekscytowany. Postaram się nauczyć jak najwięcej, pomóc zespołowi tak bardzo, jak tylko będę mógł i przede wszystkim zrobić wszystko co w mojej mocy, aby przynosić korzyści wszystkim innym.

Rozegranie takiej ilości spotkań w zeszłym sezonie było ważnym czynnikiem. Utrzymywało mnie to w dobrej kondycji i jeśli kiedykolwiek będę potrzebny w tym sezonie, jestem gotów!

4. Dołączasz do bardzo konkurencyjnej grupy bramkarzy, mamy tu Edouarda Mendy’ego i Kepe Arrizabalage…

Jestem podekscytowany wizją pracy z dwoma bramkarzami najwyższej klasy. Jestem pewien, że wiele się od nich nauczę. Jednym z głównych powodów, dla których dołączyłem do Chelsea, jest to, że wciąż mam wiele do zaoferowania. Wciąż jestem młody z punktu widzenia bramkarza, więc fakt, że mogę czegoś się nauczyć od tych dwóch golkiperów bardzo mnie ekscytuje. Wiem, że sztab trenerski i klub mają długi rodowód topowych bramkarzy, więc nie mogę się doczekać, aby zostać jego częścią.

5. Wcześniej już awansowałeś z Championship do Premier League, ale czego oczekujesz po przeskoku do Chelsea?

To niewiarygodne, że podpisuję kontrakt z mistrzami Europy! Doświadczyłem już trochę przeskoku z Fulham, kiedy awansowaliśmy do Premier League, ale bycie zaangażowanym w Ligę Mistrzów i granie dla tak potężnej drużyny jak Chelsea to coś o czym marzyłem.

To jeden z największych klubów na świecie. Jestem naprawdę wdzięczny, że się tu znalazłem. Mam niesamowitą okazję, więc to ode mnie zależy jak ją wykorzystam.

6. Dla tych fanów Chelsea, którzy nie widzieli cię zbyt często – jakim bramkarzem jest Marcus Bettinelli? 

Jestem głośny, to chyba najważniejsze. Jestem też dosyć agresywny, wychodzę do podań i mam przyzwoite podanie. Za mną kilka dobrych lat, w których wiele się nauczyłem i jestem podekscytowany, że mogę pokazać fanom Chelsea, na co mnie stać jeśli tylko będę miał okazję. Nie mogę się doczekać nauki od innych chłopaków i robienia wszystkiego, co w mojej mocy dla tego klubu.

7. I na koniec – jak się czujesz wychodząc z bańki Fulham i rozpoczynając nowy rozdział w swojej karierze?

Jestem blisko domu, co jest dla mnie miłe. Fulham było dla mnie genialne, ponieważ byłem tam od Akademii i uczyłem się mojego fachu, jednak to już przeszłość. Przeszedłem do Chelsea po nowe doświadczenia i nowe wyzwania. To jest teraz mój główny cel – robienie wszystkiego, co mogę dla menedżera, chłopaków i siebie, aby tylko dobrze sobie tutaj poradzić. Mam nadzieję, że będę mógł zostać na dłużej, tak jak miało to miejsce w Fulham.


Źródło: Chelsea FC

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW