Petit: Chelsea potrzebuje topowego napastnika, to oczywiste
Petit: Chelsea potrzebuje topowego napastnika, to oczywiste

Petit: Chelsea potrzebuje topowego napastnika, to oczywiste

Craig Burley z ESPN i były pomocnik Chelsea Emmanuel Petit są zgodni co do tego, że Chelsea musi zrobić wszystko, co w jej mocy, aby ściągnąć tego lata z Niemiec Erlinga Haalanda.

Haaland był mocno łączony z przenosinami na Stamford Bridge tego lata, aby wypełnić pustkę po bramkach w składzie Thomasa Tuchela. Borussia Dortmund jak dotąd okazała się twardym orzechem do zgryzienia w negocjacjach, twierdząc, że 21-latek pozostanie tego lata w Niemczech. Roman Abramowicz i spółka przygotowują ofertę opiewającą na 150 milionów funtów.

Sprzedaż Jadona Sancho do Manchesteru United za 73 miliony funtów sprawiła, że klub Marco Rose’a nie potrzebuje już dodatkowego kapitału. Dyrektor generalny Dortmundu Hans-Joachim Watzke, podobnie jak wielu innych w Niemczech, stale oblewa zimną wodą  tego bramkostrzelnego napastnika, aby ten nie odchodził do zachodniego Londynu.

– Dla mnie jest oczywiste, że Erling Haaland zostanie w Dortmundzie, tak samo jak Julian Brandt. Mam skłonność do mówienia tego każdego dnia, ale nikt tak naprawdę nie słucha, ponieważ co tydzień słyszę coś nowego.

Pomimo tego, że Chelsea stoi przed zadaniem z gatunku „mission impossible”, by podpisać tego lata kontrakt z młodą gwiazdą. Mimo to ekspert ESPN Burley nie powstrzymał się od zabrania głosu w tej sprawie. Były pomocnik Celticu jest przekonany, że drużyna z zachodniego Londynu musi rozbić bank w tym okienku transferowym, aby sprowadzić zawodnika, który jego zdaniem zapewni The Blues „trwałość” w rozwiązywaniu ich problemów ze zdobywaniem bramek. Trwałości, która prześladuje ich od czasu kontrowersyjnego odejścia Diego Costy z klubu w 2017 roku.

– Kupujesz trwałość, kupujesz zawodnika, który – to przerażające wciąż może stać się lepszy. Siła, tempo, opanowanie na końcu i wykończenie. Wszystko, co widzieliśmy u tego młodego człowieka.

– On rozbija banki. Kluby, które są w stanie to zrobić, muszą udać się do swoich inwestorów i powiedzieć: „musimy pozyskać tego człowieka”. Idziesz i rzucasz na stół Dortmundu największą ofertę, jaką możesz – 150 milionów funtów czy ile tam chcesz.

Były pomocnik Chelsea Petit ma podobne zdanie do obecnego publicysty telewizyjnego, który zachęcił swój były klub do zrobienia wszystkiego co w jego mocy, by pozyskać napastnika w tym sezonie transferowym.

– Uproszczę to. Giroud jest na wylocie z Chelsea, Tammy Abraham prawdopodobnie odejdzie na wypożyczenie. Timo Werner wciąż ma problemy z regularnym zdobywaniem bramek, a Kai Havertz nie jest napastnikiem. Chelsea potrzebuje nowego napastnika i kogoś, kto strzela dużo bramek. Haaland jest odpowiedzią. Jest silny, potężny i młody, z obiecującą przyszłością przed sobą.

– Wartość Haalanda jest już bardzo wysoka, a powiązania z Tuchelem zwiększają jego szansę na dołączenie do jego klubu. Chelsea potrzebuje topowego napastnika, to oczywiste.

Źródło: football.london

O autorze

Avatar

W redakcji mówią na mnie Chomik.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW