Christian Pulisic o poprzednim sezonie, kontuzjach i zdrowiu psychicznym
Christian Pulisic o poprzednim sezonie, kontuzjach i zdrowiu psychicznym

Christian Pulisic o poprzednim sezonie, kontuzjach i zdrowiu psychicznym

Christian Pulisic uważa, że status Chelsea jako mistrza Europy dodaje do drużyny wiary przed następnym sezonem. Zdaniem Amerykanina, The Blues mogą sięgnąć po jeszcze więcej trofeów.

Od momentu przyjścia z BVB, rozegrał 77 spotkań, jednak żaden nie był ważniejszy od majowego finału Ligi Mistrzów. Dwa miesiące później Puli z sentymentem spogląda w przeszłość oraz uważa, że to doświadczenie powinno pomóc drużynie w zmaganiach z przyszłymi wyzwaniami.

– Nie wiem, czy to jeszcze do końca do mnie dotarło. To było niesamowite osiągnięcie. Zaczyna to do nas docierać i na pewno da nam to dużo pewności siebie. To nie była łatwa droga, by zostać mistrzami Europy. Teraz zobaczyliśmy, że możemy konkurować z najlepszymi zespołami, więc nie ma powodu, dla którego mielibyśmy czuć się inaczej. Mamy silny zespół, więc powiedziałbym, że wszystko jest możliwe.

Kariera Amerykanina na Stamford Bridge trapiona była kontuzjami, głównie mięśniowymi, które pojawiały się w najmniej odpowiednich momentach. Często było to frustrujące do oglądania, więc możemy sobie wyobrazić, jak ciężko przeżywał to sam zawodnik.

Jednak po letniej przerwie, napastnik czuje się dobrze i celuje w regularną serię gier na początku kampanii. Pulisic jest również świadomy, że głębia składu i rotacja będą kluczowe dla zespołu, który w zbliżającym się sezonie może rozegrać nawet aż 60 spotkań.

– Pozostanie zdrowym jest dla mnie celem i staram się być dostępny tak często, jak mogę, aby nadal pomagać drużynie i wywierać duży wpływ. Ale wspaniałą rzeczą w naszej drużynie jest to, że mamy niesamowitą głębie składu oraz silnych piłkarzy. Mamy tak wiele meczów, w których dostaniesz swój czas, więc chodzi tylko o to, by jak najlepiej go wykorzystać.

W trakcie trudnych chwil Christian uważa, że najważniejszą rzeczą jest mieć wokół siebie ludzi, z którymi możesz się wszystkim podzielić. Po opuszczeniu Pensylwanii w wieku 16 lat, napastnik przyzwyczajony jest do stawiania wielkich kroków w nieznane, ale życie tak daleko od rodziny i przyjaciół w czasie pandemii było szczególnie trudne.

– To był bardzo trudny czas dla wielu osób, w tym dla mnie. Najważniejszą rzeczą jest mieć dobre wsparcie i ludzi wokół siebie, na których mogę polegać i z którymi mogę rozmawiać. Mieszkam sam i czasami jest to trudne, więc posiadanie kogoś z kim mogę porozmawiać jest dla mnie ważne. To jest to, co pomogło mi przetrwać ten czas.

Puli otwarcie wypowiada się na ten temat, stawiając zdrowie psychiczne obok fizycznego jako coś, co musi być zarządzane i leczone. Ignorowanie niepokoju jest jak ignorowanie bólu pleców, a jeśli nie zostanie on rozwiązany, to istnieje prawdopodobieństwo, że będzie to miało długotrwałe skutki. Dlatego Amerykanin jest otwarty na rozmowy w tym temacie.

– Twoje zdrowie psychiczne jest bardzo ważne. Chodzi o to, aby być zadowolonym z tego, kim się jest jako osoba. Dla mnie chodzi o oderwanie się od gry i znalezienie odpowiedniej równowagi. Zawsze walczę z tym, co dzieje się w piłce, ale także odsuwam się, by upewnić się, że mój umysł jest w dobrym miejscu. Wtedy jestem naprawdę szczęśliwy.

– Kiedy wszystko jest na tobie, naprawdę może cię to przygnieść. Nawet przez ten czas chodziłem do terapeuty i to nie jest coś, czego ktokolwiek powinien się wstydzić. To coś, co może pomóc, po prostu rozmawiając o tym, jak się czujesz. To było coś, co zrobiłem osobiście i widziałem, że inni ludzie też to robili. Wyrzucenie tego z siebie, mówienie o tym jest czymś, co może pomóc przejść długą drogę.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW