Thomas Tuchel o Rubenie Loftus-Cheeku oraz pozycjach Pulisica i Hudsona-Odoi
Thomas Tuchel o Rubenie Loftus-Cheeku oraz pozycjach Pulisica i Hudsona-Odoi

Thomas Tuchel o Rubenie Loftus-Cheeku oraz pozycjach Pulisica i Hudsona-Odoi

Chelsea odniosła wczoraj drugie zwycięstwo w meczach sparingowych. The Blues pokonali Arsenal na Emirates 1:2. Choć same wyniki nie mają większego znaczenia, tak indywidualne występy już owszem.

Thomas Tuchel wyznał, że przygląda się tylko temu, co się dzieje. Dla niego mecze sparingowe są najlepszą okazją do tego, by w tym czasie jak najlepiej ocenić zawodników. Jednym z zawodników, którym przyda się nieco uwagi jest Ruben Loftus-Cheek, który powrócił z Fulham i czuje się silny, sprawny i gotowy. Jednak niemiecki szkoleniowiec oczekuje od niego więcej.

– Generalnie jestem zadowolony, więc daję mu grać, zasługuje, by grać w tych meczach przedsezonowych. Ale myślę, że może robić jeszcze więcej, pokazać mi się z lepszej strony. Może pokazać więcej możliwości fizycznych i częściej poruszać się z piłką. Nigdy nie jestem z niego zadowolony, mam wrażenie, że musimy go pchnąć do jego limitów.

– Jest za wcześnie by oceniać Rubena. Wszystko jest w jego rękach i na nim spoczywa decyzja, co do jego przyszłości. Musi pracować na 150%, bo 100% to za mało.

We wczorajszym meczu na pozycji wahadłowych w formacji 3-4-3 wystąpili Christian Pulisic oraz Callum Hudson-Odoi (Amerykanin na prawej, Anglik na lewej). Mogliśmy to zauważyć w zeszłym sezonie, zwłaszcza gdy wychowanek występował na prawej stronie.

– Pulisic grał ze mną w Dortmundzie na tej pozycji i wiele razy graliśmy tak z Callumem. Marcos nie był wczoraj dostępny, więc umieściliśmy na lewej stronie Calluma, co chciałem zobaczyć od dłuższego czasu. On może być bardziej groźniejszy z tej pozycji, schodząc do środka, co uwielbia i co robił dzisiaj. Znasz więc naszą sytuację.

– Na tej pozycji mamy Azpiego oraz Reece’a, jednak Azpi zaczął treningi dopiero dwa dni temu, a Reece w ogóle. Potrzebujemy więc rozwiązań, bo 11 gramy z Villarrealem, a 14 zaczyna się liga. Nie możemy wtedy testować nowych rzeczy, więc teraz jest na to czas.

Źródło: Football London

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW