Tuchel: Przygotowania do sezonu są bardzo dziwne i wymagające
Tuchel: Przygotowania do sezonu są bardzo dziwne i wymagające

Tuchel: Przygotowania do sezonu są bardzo dziwne i wymagające

Jak na razie Chelsea notuje same dobre mecze w okresie przygotowawczym, co oczywiście może cieszyć fanów jak i samego trenera.

Ci którzy odpadli w 1/16 EURO 2020, wrócili do Cobham parę tygodni temu, a wczoraj grali w zwycięskim 2-1 meczu z Arsenalem. W tej grupie znaleźli się Timo Werner, Kai Havertz, a ich dwójkowa akcja pozwoliła zdobyć otwierającą bramkę. Następnie mamy Rudigera, Zoume i Mateo Kovacicia.

Bramkę dającą zwycięstwo strzelił Tammy Abraham.

– Było parę trudnych momentów, Arsenal był dobrze przygotowany fizycznie, ale rozegrali już 4 mecze w pre sezonie. Byłem bardzo zadowolony z przebiegu meczu w drugiej połowie, zasłużenie wygraliśmy, a mogliśmy strzelić jeszcze bramkę na 3-1. Drugie 45′ było trochę dzikie. Mogliśmy tak samo stracić bramki jak i je strzelić.

– Ogólnie to był bardzo dobry sprawdzian, wymagający i udało nam się z niego wyjść zwycięsko.

Thomas Tuchel przyznaje, że pre sezon jest bezkompromisowy, ponieważ niektórzy piłkarze wracają dopiero dzisiaj do Cobham, 9 dni przed meczem o Super Puchar z Villareal.

Środowy mecz z Tottenhamem będzie więc okazją żeby dołożyć parę minut w nogi piłkarzy. Niemiec dodał, że wielu jego piłkarzy będzie przygotowywało się w specjalny sposób do sezonu.

– Po długim sezonie, z turniejem w lato, nasze przygotowania będą na pewno inne i bardziej wymagające.

– Mamy skład podzielony na 4 grupy. Różni piłkarze są na innych stopniach przygotowania fizycznego, nie mogą po prostu ćwiczyć grupą. Cieszę się, że mieliśmy możliwość puszczenia piłkarzy na 45 minut grania. Nie był to łatwy mecz, często dostajesz łatwiejszego rywala, ale za 2 tygodnie startuje liga, a wcześniej gramy z Villareal, musimy więc sobie jakoś poradzić.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW