Mike Riley: Zmiany w VAR zaowocują płynniejszą rozgrywką
Mike Riley: Zmiany w VAR zaowocują płynniejszą rozgrywką

Mike Riley: Zmiany w VAR zaowocują płynniejszą rozgrywką

Choć na ogół wprowadzenie VAR-u można uznać za coś dobrego dla piłki nożnej, to podczas ostatnich dwóch sezonów nie obyło się bez ostrych komentarzy w kierunku systemu wideo-weryfikacji. Nic w tym dziwnego, bo system ten nie raz potrafił pozbawić emocji nawet najciekawsze starcie. W związku z tym PGMOL (Professional Game Match Officials Limited) zamierza wprowadzić subtelne zmiany, by mecze były płynniejsze.

W porównaniu do poprzednich kampanii, zawodnicy będą mogli sobie pozwolić między innymi na większy margines błędu podczas wyprowadzania akcji. To dlatego, że zmiany mają zaowocować wyeliminowaniem delikatnych spalonych. Dzięki temu przewaga zostanie przechylona na korzyść zespołu atakującego. Według dyrektora generalnego PGMOL Mike’a Riley’a w tym sezonie możemy zobaczyć nawet o 20 bramek więcej w porównaniu do poprzedniej kampanii.

Spalone będziemy rozpatrywać w tym sezonie podobnie, jednak teraz linia wyznaczająca spalonego będzie grubsza. Po dogłębnej analizie w zeszłym sezonie z takim podejściem zobaczylibyśmy 20 bramek więcej. Chodzi głównie o to, by wyeliminować sytuację, gdzie mamy spalonego o długość paznokci, czy nosa.

Zmiany mają dotyczyć również kryteriów przyznawania rzutów karnych. W zeszłym sezonie mieliśmy ich rekordową liczbę, aż 125.

Nie wystarczy, by był kontakt. To zaledwie jeden z elementów, których powinien szukać sędzia. Należy również ocenić, czy ten kontakt spowodował jakieś zdarzenie, tak by to odróżnić od sytuacji gdy zawodnik wymusza przyznanie „jedenastki”. – dodał Riley

Warto wspomnieć, że zmiany zaszły również w „grze ręką”. Będą teraz uznawane gole, w sytuacjach gdzie piłka odbija się od ręki zawodnika w drodze do bramki. (Chodzi tu głównie o sytuację gdzie pole karne jest zatłoczone jak np. przy rzucie wolnym, czy rożnym)

W poprzednim sezonie fani piłkarskich rozgrywek mieli możliwość, by podglądać proces podejmowanych przez VAR decyzji. Jednak to często potęgowało negatywną atmosferę. By temu zapobiec decyzje mają być podejmowane teraz poza zasięgiem wzroku kibiców.


źródło: Skysports

O autorze

Avatar

Chelsea, FPL, TFT, LPG i inne twitter.com/_jakuub

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW