Law: Lukaku zgodzi się na transfer do Chelsea
Law: Lukaku zgodzi się na transfer do Chelsea

Law: Lukaku zgodzi się na transfer do Chelsea

Dużo się dzieje wokół transferu Romelu Lukaku do Chelsea, wydaje się, że powoli zmierzamy do brzegu z tą transakcją. Przed chwilą otrzymaliśmy aktualizację sytuacji od Matta Lawa, najlepiej poinformowanego dziennikarza zajmującego się Chelsea.

Co dokładniej przekazał Law? Lukaku zgodzi się na transfer, jeśli tylko The Blues zdecydują się zapłacić ogromne pieniądze Interowi. Tym samym nieprawdą okazują się niedawne doniesienia, jakoby Romelu nie był zainteresowany przenosinami do Londynu. Jedynym warunkiem do spełnienia pozostaje wystarczająco wysoka oferta za napastnika.

Inter ma czekać już tylko na ofertę. Belgowi zaimponowało to, jak bardzo Chelsea jest zdeterminowana, by go pozyskać. Ponadto plan Thomasa Tuchela wpłynął na decyzję Lukaku, który teraz jest już pewny, że niemiecki szkoleniowiec może go rozwinąć w takim stopniu, w jakim zrobił to Antonio Conte.

Wartość Lukaku szacuje się na około 100 milionów funtów, będzie to najdroższy transfer w historii klubu z Londynu, jego pensja wyniesie zaś około 250 tysięcy funtów. Dla przypomnienia – 7 lat temu sprzedano Romelu do Evertonu za 28 mln funtów. Zawodnikiem interesował się również Manchester City, ale w marcu Obywatele otrzymali odpowiedź, że Belg nigdzie się nie wybiera, więc skupili się na tranferze Harry’ego Kane’a. Sytuacja napastnika teraz się zmieniła i jest on gotowy wrócić do Chelsea. The Blues wciąż szukają funduszy na jego transfer, uzbierali już połowę kwoty, sprzedaż Abrahama powinna dać wystarczający zastrzyk gotówki na zakup napastnika.

Źródło: Matt Law

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW