Ostatni sparing za nami – The Blues remisują z Tottenhamem!

Dzisiejszy mecz, mimo, że sparingowy wyjątkowy był z dwóch powodów. Pierwszym z nich był fakt, że pierwszy raz od ponad 500 dni Stamford Bridge było w pełni zapewnione. Drugi, to wniesienie pucharu za zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Od początku spotkania obie drużyny próbowały stwarzać sobie akcje, jednak żadna z nich nie zagroziła bramkarzom. Pierwsza bramka padła już około kwadrans od rozpoczęcia meczu. W środku pola piłkę odebrał niezawodny Kante, a futbolówkę przechwycił Ziyech. Przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i precyzyjny strzałem zza pola karnego pokonał Golliniego. W trakcie meczów przedsezonowych widać, że Marokańczyk chce pozostać na Stamford Bridge na przyszły sezon.

Kilka minut później kibice ujrzeli to, co prześladowało ich przez praktycznie cały sezon. Po podaniu Ziyecha, Werner minął bramkarza gości i trafił do siatki, jednak Niemiec znajdował się na spalonym. Piłkarze Tuchela kilka razy przetestowali czujność golkipera Spurs i poza tym niewiele wydarzyło się do końca pierwszej części spotkania. Chelsea dominowała w posiadaniu piłki, jednak z gry niewiele wynikało.

Od początku drugiej połowy swoje szanse otrzymali Tiemoue Bakayoko oraz Christian Pulisic. Około 60 minuty na placu gry pojawili się kolejni piłkarze: Tammy Abraham, Tino Anjorin, Davide Zappacosta, Kenedy, Ethan Ampadu, Malang Sarr oraz Ruben Loftus-Cheek. Na kilkanaście minut przed końcem na murawie zameldował się Matt Miazga.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania, bliski zdobycia bramki był Son, jednak należy tutaj pochwalić Chalobaha za świetną interwencję. Chwilę później mogliśmy oglądać drugą bramkę, na listę strzelców ponownie wpisał się Ziyech. Marokańczyk dostał piłkę od Marcosa Alonso i z kilkunastu metrów mocnym strzałem pokonał bramkarza.

W 55 minucie Tottenham nawiązał kontakt strzelając bramkę. Strzał Lucasa trafił Rudigera, wtedy po rykoszecie futbolówka zmyliła bezradnego już Mendy’ego. Tuż po wejściu na boisko Anjorin popisał się swoim świetnym dryblingiem. Na nieszczęście młodego piłkarza, dobry strzał obronił bramkarz. W 70 minucie gracze Nuno Espirito Santo doprowadzili do remisu. Najpierw piłkę w środku pola stracił Sarr, a strzał Bergwijna między nogami przepuścił Mendy. Thomas Tuchel z pewnością nie tego oczekuje od swoich zawodników.

Mecz zakończył się remisem 2:2. To było ostatnie spotkanie z serii sparingów. Już w następną środę, podopieczni Thomasa Tuchela zawalczą o Superpuchar Europy. Ich rywalem będzie zwycięzca Ligi Europy, Villareal.