Werner: Chciałbym zdobywać więcej goli
Werner: Chciałbym zdobywać więcej goli

Werner: Chciałbym zdobywać więcej goli

Przed pierwszym meczem na Stamford Bridge w tym sezonie, strona Chelsea postanowiła przeprowadzić wywiad z Timo Wernerem.

Niemiec wypowiedział się na temat kibiców, zdrowia psychicznego, relacji z Kai’em Havertzem i celach na nowy sezon.

– To coś niesamowitego. Miałem sezon pełen wzlotów i upadków, a fani i tak śpiewają moje imię, poprawia to moje samopoczucie. Po półtora roku bez fanów dobrze wrócić do widoku pełnych trybun i wydobywającego się z nich dopingu, to motywuje.

– Cała drużyna za tym tęskniła, mimo rosnącej frekwencji pod koniec zeszłego sezonu. Teraz nie możemy się doczekać meczu z naszymi kibicami na trybunach.

– Myślę, że najważniejszą rzeczą w piłce nożnej jest odpowiednia mentalność, dystans do tego co złego mówią o tobie kibice i prasa. W dzisiejszych czasach wypływy mediów są coraz większe. Oczywiście, kiedy grasz dobrze to przedstawiają cię jako bohatera, jednak kiedy Ci nie idzie, to jesteś tym złym.

– Musisz się tym nie przejmować i skupić na piłce. Nie zawsze jest to łatwe, bo media są wszędzie, czasem zobaczysz tam coś, co cię zrani lub rozkojarzy, ale musisz to wytrzymać i skoncentrować się tylko na piłce.

– Ważne by otaczać się odpowiednimi ludźmi, którzy będą cię wspierać. Niech chwalą cię, kiedy będziesz w formie, ale bez przesady! Doceniają cię, kiedy grasz dobrze i podtrzymują cię na duchu, gdy jesteś w dołku.

– Myślę, że ja i Kai dogadujemy się coraz lepiej. Mówimy w tym samym języku i się przyjaźnimy, więc to nic dziwnego, że nasza relacja jest coraz lepsza, zwłaszcza na boisku.

– Na początku poprzedniego sezonu oboje mieliśmy swoje problemy, przez co rzadko graliśmy razem, ale teraz jest już dobrze i cieszymy się wspólną grą. Na boisku jestem pierwszą osobą, do której Kai chce zagrać, a to żaden problem! Chcemy wygrywać i nie ma znaczenia, kto będzie zdobywać gole.

– W tym sezonie chcemy wygrywać trofea, nie ważne które. Najlepiej byłoby obronić tytuł zwycięzcy Ligi Mistrzów, ale wygranie Premier League to także spore wyzwanie. Jedno z tych trofeów jest naszym celem.

– Moim celem będzie zdobywać trochę więcej bramek, niż w poprzedniej kampanii. Wciąż chce pomagać zespołowi tak bardzo jak to tylko możliwe, asystując i strzelając gole.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW