Chelsea zarobi na transferze Lukaku
Chelsea zarobi na transferze Lukaku

Chelsea zarobi na transferze Lukaku

Prawo transferowe i przeszłość Romelu Lukaku w Chelsea sprawią, że The Blues na nadchodzącej transakcji z Interem Mediolan zarobi dodatkowe pieniądze. O co dokładnie chodzi?

Transfer Belga na Stamford Bridge wydaje się być na ostatniej prostej. Londyńczycy zapłacą za napastnika ponad 100 milionów euro, kwota będzie jednak tak naprawdę nieco niższa. Wszystko dzięki opłacie dla byłych klubów Romelu Lukaku, w których to grał w wieku 12-23 lat (tzw. opłata solidarnościowa). O jakiej kwocie dokładnie mowa? Jest to łącznie 5% od sumy transferu dla wszystkich klubów napastnika z jego młodzieńczego okresu.

W takim razie Chelsea może otrzymać nawet 2 miliony euro od Interu za transfer. Anderlecht z kolei otrzyma 2,25% od całej kwoty.

Ponadto Inter wciąż ma zobowiązania wobec Chelsea za poprzedni transfer na linii Manchester United – Inter, który opiewał na kwotę 74 162 000 euro.

Podsumowując – Chelsea zapłaci Interowi ponad 100 milionów euro, ale kilka milionów euro otrzyma z powrotem, co tak naprawdę dodatkowo obniża całkowitą kwotę transferu.

Źródło: Kristof Terruer

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW