Meslier miał zastąpić Tibo
Meslier miał zastąpić Tibo

Meslier miał zastąpić Tibo

W poprzednim sezonie Leeds United zakończyło sezon z dodatnim bilansem bramkowym. Ogromna w tym zasługa Illana Mesliera. Francuski bramkarz był miał 4 miejsce w lidze pod względem obronionych strzałów. Jednak mało kto wie, że Francuz mógł teraz stać w bramce The Blues.

Meslier miał za sobą bardzo dobry sezon 17/18 w rezerwach Lorient. Pod koniec okienka po Francuskiego bramkarza zgłosiła się Chelsea. Illian odrzucił jednak ich ofertę. Ostatnio w wywiadzie dla The Athletic powiedział czym było to spowodowane.

-Kluby uzgodniły już pomiędzy sobą kwotę transferu. Wtedy trener zapytał mnie czy jestem gotowy.

-Odpowiedziałem, że nie, nie będę zmieniał klubu podczas ostatnich dni okienka transferowego. Jakby Chelsea zgłosiła się 2 czy 3 tygodnie wcześniej to bym się zastanowił.

Francuz wyznał także, że nie widział siebie w pierwszym zespole.

-Trudno jest dorastać w tym klubie. Duża część młodych piłkarzy idzie na wypożyczenie.

-Myślę, że lepiej dorastać w swoim klubie i przejść do lepszego zespołu jako ułożony bramkarz w wieku 24,25 lat a nie 18.

Ostatecznie 21 latek trafił do Premier League 3 lata później do zespołu Leeds United. W 1 sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii zachował 11 czystych kont w 35 meczach.

Według niektórych źródeł zarząd Chelsea chciał żeby to Meslier został bramkarzem nr. 1 po odejściu Tibo Courtois ale Mauricio Sarri wolał pozyskać Kepę z Atletico Bilbao

Źródło: Football.London

O autorze

Filip Kaczmarczyk

Kibic Chelsea od 2011 roku. Z innych zainteresowań koszykówka i F1

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW