Thomas Tuchel: W końcu znalazłem dobrze zorganizowany klub
Thomas Tuchel: W końcu znalazłem dobrze zorganizowany klub

Thomas Tuchel: W końcu znalazłem dobrze zorganizowany klub

Szkoleniowiec The Blues pochwalił Unaia Emery’ego, który przygotowuje się do środowego starcia w Superpucharze Europy. Mecz odbędzie się w Belfaście, pomiędzy zwycięzcami Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Do tej pory The Blues czterokrotnie mieli szansę na zdobycie tego trofeum, jednak tylko raz, w 1998 udało im się je zdobyć. W starciach z Atletico (2012), Bayernem (2013) oraz Liverpoolem (2019) nie udało im się dokonać tej sztuki. By zagrać w finale Superpucharu, Villareal musiał wyeliminować Manchester United.

– Mam ogromny szacunek do Villareal oraz do Unaia Emery’ego. Mam na myśli to, że wkrótce będą mogli nazwać to trofeum „trofeum Unaia Emery’ego”. Ten gość jest niesamowity. Grał w pięciu finałach i wygrał cztery, to szaleństwo. Z hiszpańskimi drużynami musisz być ostrożny.

– Oni kochają ten sport, grają posiadając piłkę i grają w nią z dużą i szczerą odwagą. Myślę więc, że podejdą do tego meczu z myślą, że nie mają nic do stracenia. Ale co może być piękniejszego od rozpoczęcia sezonu finałem europejskich rozgrywek. Podejdziemy do tego z pełną powagą i zrobimy wszystko co w naszej mocy, by przywieźć kolejne trofeum do domu.

Tuchel objął posadę szkoleniowca Chelsea zastępując Franka Lamparda. Niemiec został również zapytany o fantastyczny, pierwszy sezon na Stamford Bridge.

– Jak to się stało, że tak dobrze zacząłem? Prawdopodobnie sam nie wiem. Wcześniej powiedziałbym, że to nie jest idealny scenariusz, bo przychodzisz w środku sezonu, ale może to było dobre rozwiązanie. W końcu znalazłem dobrze zorganizowany klub, bardzo otwartą i ambitną drużynę oraz wsparcie na najwyższym poziomie. To bardzo ułatwiło sprawę.

– Gra trójką z tyłu pasowała do wszystkich naszych zawodników, szczególnie do piłkarzy środka pola. Bardzo wcześnie zdecydowaliśmy, że zawsze chcemy mieć na boisku dwóch z trzech naszych pomocników. Chodzi mi o Mateo, Jorginho oraz N’Golo. Takie jest podejście: robić to, co najlepsze dla drużyny i to, co pasuje do charakterystyki naszych zawodników. Cały czas mieliśmy poczucie, że to dobre dopasowanie.

Źródło: UEFA

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW