Konferencja przed Super Pucharem
Konferencja przed Super Pucharem

Konferencja przed Super Pucharem

Już za niewiele ponad 24 godziny wybrzmi pierwszy gwizdek w oficjalnym meczu dla Chelsea. Stawka? Super Puchar Europy.

The Blues przylecieli dzisiaj do Belfastu, gdzie odbędzie się spotkanie, a dosłownie parę minut zakończyła się konferencja Thomasa Tuchela, zapraszam do przeczytania.

Czy transfer Romelu jest blisko?

– Absolutnie nie jestem osobą żeby cokolwiek Wam oświadczać. W ogóle nie będę rozmawiał o takich sprawach, kiedy jutro gramy pucharowy mecz.

Pre-sezon

– Okres przygotowawczy był bardzo wymagający po tak trudnym sezonie. Piłkarze byli na różnych etapach przygotowania fizycznego, bardzo się cieszę, że mieliśmy wsparcie działu rozwoju fizycznego. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby być jak najlepiej przygotowani na ten mecz i cały sezon.

– Mamy parę elementów gry, które potrzebują ciągłej poprawy. W innych jesteśmy bardzo silni, jednak jest wiele rzeczy, gdzie możemy być lepsi, musimy skupiać się na każdym pojedynczym treningu.

Transfery innych klubów

– Mamy bardzo jasną strukturę w klubie: Marina, właściciel, każdy ma pomysły. Zawsze chcemy poprawić skład, ale wierzymy w rozwój obecnych piłkarzy, mamy piłkarzy takich jak Werner, Havertz czy Ziyech, którzy dopiero będą grali swój drugi sezon w naszych barwach więc liczymy, że poprzedni rok da im mocnego kopa.

– Oczywiście, inne kluby się wzmacniają i mają takie prawo. Trudno jest z nimi rywalizować, ale piłka nożna polega na jedności, a my mamy silną drużynę. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z zarządem, ale nie działamy na prędko.

Zarządzanie piłkarzami

– Staram się wprowadzać atmosferę niepewności, żeby każdy czuł potrzebę walki o skład i były równe szanse na to.

Posiadanie ogromnego składu

– Kiedy wszyscy zjechali okazało się, że mamy 42 piłkarzy na liście, więc logiczne było, że nie uda nam się przeprowadzić treningu na wysokim poziomie. Podzieliliśmy więc się na grupy: jedna to piłkarze z poprzedniego sezonu, a druga to Ci z wypożyczenia. Było to dla mnie coś nowego, nie wiedziałem czego się spodziewać. Piłkarze wracający z wypożyczenia pokazali jednak super nastawienie, czułem się jak na treningu pierwszej drużyny.

Chalobah i Loftus Cheek

– Są tutaj, żeby mieć pełny skład i żebyśmy mieli pewne opcje na jutro.

Czy gracze, którzy późno dołączyli mogą jutro zagrać?

– Zacząć oczywiście, że mogą, ale czy dokończą spotkanie? Wydaję mi się, że nie. Oni mieli tylko 8 dni treningu i muszą zagrać spotkanie na pełnej intensywności, to trochę mało. Piłkarze, którzy byli tutaj wcześniej i dostali więcej minut w pre-sezonie zasługują na start jutro.

Tammy Abraham

– Nie będę komentował jego transferowej sytuacji. Bardzo dobrze przepracował okres przygotowawczy, był niezadowolony przez ostatnie pół roku i może ma powód by być niezadowolonym. Może to moja wina, że nie wierzyłem w niego? Jestem w stanie rozumieć, że chce grać więcej minut.

To tyle od Thomasa Tuchela, teraz czas na Antonio Rudigera i Kovacica. Najpierw Niemiec.

Lukaku

– Romelu to bestia, jest bardzo silny. Pokazał się z bardzo dobrej strony w ciągu ostatnich dwóch sezonów, w klubie jak i w reprezentacji.

Nowy sezon

– Chcemy wygrać więcej, zaczynamy od jutra.

Nowy kontrakt

– Tak jak mówiłem wcześniej, chciałem się skupić na EURO, a jak wrócę to rozmowy mogą się zacząć. Na ten moment to się właśnie zaczęło.

I parę słów od Kovacicia:

– Chelsea to klub, który powinien wygrywać tytuły i w każdym roku powinniśmy walczyć o najwyższe cele. W poprzednim sezonie pokazaliśmy, że możemy osiągać wielkie rzeczy. Jestem pewien, że na tym nie skończymy. Jesteśmy głodni pucharów, a pierwsze w tym sezonie chcemy podnieść już jutro.

 

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW