Antonio Rudiger: Zwycięstwo w Lidze Mistrzów wzmocniło więzi między nami
Antonio Rudiger: Zwycięstwo w Lidze Mistrzów wzmocniło więzi między nami

Antonio Rudiger: Zwycięstwo w Lidze Mistrzów wzmocniło więzi między nami

W specjalnym wywiadzie dla The 5th Stand, Niemiec twierdzi, że triumf w Lidze Mistrzów jeszcze bardziej zbliżył do siebie zespół Chelsea.

Sezon 2020/21 zakończył się drugą wygraną Ligi Mistrzów w historii przez Chelsea. Rudiger odegrał w sukcesie kluczową rolę, rozgrywając wszystkie minuty w fazie pucharowej.

– To było świetne, ale nie nazwałbym siebie legendą. Zrobiliśmy to jako drużyna, jako grupa, a ocenianie należy do ludzi. Dla mnie liczy się tylko, że wygraliśmy Ligę Mistrzów razem, jako grupa i to było niesamowite. To nie było wyzwanie rzucone tylko przeze mnie, to było wyzwanie Azpiego, Reece’a, Christensena, a także bramka Kaia i asysta Masona. Złożył się na to cały zespół.

Niemiec uważa również, że triumf w Porto wzmocniła silną już więź między piłkarzami, a mieszanka doświadczonych i młodych zawodników tworzy odpowiednią równowagę w składzie.

– Oczywiście z sukcesem wszystko jest dobre, ale między nami była już więź. Jest wielu młodych zawodników, mamy Thiago Silvę, który jest dziadkiem i jak sądzę najmłodszego Anjorina, który jest jeszcze dzieckiem. To dobra mieszanka.

Wygrana w Lidze Mistrzów wzmocniła też więzi między piłkarzami i kibicami. Po wygranej z Leicester pod koniec sezonu, kiedy to na trybunach zasiadło 10 tysięcy kibiców Chelsea, Toni nie może się doczekać gry przed pełną publicznością.

– Leicester u siebie, to było świetne. Panowała dobra atmosfera, kibice byli podekscytowani, my byliśmy podekscytowani. Nie możemy się więc doczekać powrotu pełnych trybun.

Źródło: The 5th Stand

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW