Przedmeczowa konferencja  prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja  prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Już dziś rusza Premier League! Ileż było oczekiwania na powrót ligi angielskiej? Na szczęście możemy od dziś rozsiąść się wygodnie w fotelach, zapiąć pasy i cieszyć się piłką nożną na najwyższym poziomie. Jutro nasi zawodnicy wybiegną na boisko po 3 punkty, a dziś przedsmak – konferencja naszego trenera.

Thomas Tuchel spóźnił się na dzisiejszą konferencję prasową kilka minut. Odpowiedział na pytania związane z jutrzejszym meczem, o transferze napastnika oraz o zawodnikach.

 

Transfer Romelu Lukaku:

– Bardzo się cieszę, że Romelu wrócił do klubu. Pod względem osobowości, szybkości, charakteru będzie dla nas doskonałym wzmocnieniem. Ma siłę, budowę ciała, osobowość, aby nam pomóc i mieć ogromny wpływ na wyniki. Jednocześnie jest skromnym facetem, graczem zespołowym, któremu zależy na Chelsea.  To było dla nas bardzo ważne, że chciał ponownie dołączyć do Chelsea i zakończyć swoją historię w klubie tak, jak chciał.
Mamy silną grupę, zdefiniowaną silną więzią i pewnym nastawieniem do pomagania sobie nawzajem. Uważamy, że Romelu, przechodzący tutaj i mający zawsze w sercu Chelsea, jest idealnym uzupełnieniem naszej grupy.
Gra tyłem do bramki, ale jest też bardzo dobrze potrafi wykorzystać swoje warunki fizyczne. Będzie to kluczowa postać w naszej grze. Tego wymaga liga i tego my wymagamy od siebie. Nie chcemy być wyłącznie drużyną defensywną lub grającą tylko długie piłki. Uważamy, że mocne strony Romelu są bardzo zróżnicowane. Nie sądzę, że musimy zmieniać styl gry, żeby zabłysnął.

Sytuacja Abrahama:

– Sytuacja Tammy’ego jest jasna, została omówiona. W tej chwili nie ma żadnych wiadomości. Mamy dobre relacje, jutro znajdzie się w kadrze meczowej.

Szanse na tytuł:

– To mnie zaskakuje. Wszyscy widzieli, że zajęliśmy czwarte miejsce. Kiedy zajmujesz czwarte miejsce, nie jesteś faworytem w następnym sezonie. Musimy zmniejszyć dystans do  Liveproolu oraz do Manchesteru City. Nie rozumiem, dlaczego mieliby być gorsi niż w poprzednim sezonie.

Nastawienie na jutrzejszy mecz:

– Czujemy, że potrzebujemy jeszcze trochę czasu, aby być w najlepszej formie fizycznej. Mam nadzieję, że zagramy z dobrą mentalnością, chcemy zacząć grać dobrze nie od stycznia, ale od soboty. Z taką mentalnością podchodzimy w tym sezonie. Postrzegamy siebie jako myśliwych i pretendentów do trzech drużyn, które były przed nami.

Powrót fanów na Stamford Bridge:

– Potrzebujemy aby fani weszli na najwyższy poziom kibicowania. Entuzjazm z ich strony i kibicowanie powinno nas pchać do przodu.

Pytanie o Romelu Lukaku:

– Chcemy wzmocnić i chronić tę grupę zawodników, więc nie chodziło o ściągnięcie jak największej liczby graczy. Musimy być pewni, że zawodnik jest w dobry fizycznie, który nam pomoże. Byliśmy pewni, jak powinno być z każdym transferem – czasami pojawiają się wątpliwości – ale byliśmy pewni z Romelu.

Presja na menadżerze i zespole: 

– Tak, ale Manchester City robi to samo, poprawia się, podobnie jak Manchester United. Nie widzę nas jako jedynych, którzy próbują zniwelować różnicę poprzez sprowadzanie nowych graczy. To nie wystarczy. Wnoszenie jakości, mentalności i osobowości do zespołu jest zawsze mile widziane. Nie czuję, że to zwiększa na mnie presję. To sprawia, że życie trenera staje się bardziej ekscytujące.

Kontuzje zawodników:

 

– Hakim na pewno wypada. Będzie leczony zachowawczo, nie potrzebuje operacji, co jest dobrą wiadomością.
Jest problem z N’Golo Kante po finale Superpucharu, który musimy rozwiązać. Nie zapadły jeszcze decyzje, kto startuje, a kogo nie będzie w kadrze.

Źródło: Football.london

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW