Thomas Tuchel: Romelu pasuje idealnie do tego klubu
Thomas Tuchel: Romelu pasuje idealnie do tego klubu

Thomas Tuchel: Romelu pasuje idealnie do tego klubu

Nowy napastnik Chelsea dołączył do klubu w czwartek z Interu Mediolan. Jednak Belg nie będzie dostępny na mecz z Crystal Palace z powodu protokołów związanych z Covid-19. 

Przez kilka dni będzie przebywał na samoizolacji, ale powinien pojawić się na poniedziałkowym treningu. Oznacza to, że 28-latek będzie mógł zadebiutować już w następnym spotkaniu przeciwko Arsenalowi. Na temat początków napastnika w klubie wypowiedział się Thomas Tuchel.

– Nie byliśmy wystarczająco szybcy, by mógł zagrać w Superpucharze czy przeciwko Crystal Palace, ponieważ Romelu przebywa obecnie na kwarantannie. Pojawi się w poniedziałek, odbędzie z nami cały trening i zagra przeciwko Arsenalowi. Taki jest plan. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, pojawi się wtedy na boisku.

Niemiec uważa, że przybycie 28-latka do klubu odciąży jego nowych kolegów z linii ataku. Dodatkowo szkoleniowiec podekscytowany jest pracą z napastnikiem, który według niego idealnie pasuje do klubu.

– Jest prawdziwą dziewiątką. Gdy myślałem o Chelsea, jeszcze zanim tutaj dołączyłem i miałem szansę zostać częścią klubu, myślałem o takich osobowościach jak Droba czy Costa. To coś, co uosabia Chelsea i to, co ją reprezentuje – silni, fizyczni napastnicy. Odkąd tu pracuję, rozumiem dlaczego jest tak wielu fizycznych napastników, którzy są potrzebni i skuteczni. Bo liga tego wymaga. On pasuje idealnie do klubu oraz zdejmie ciężar z barków naszych młodych napastników.

– To ogromna część tej historii, że on nie odpuszcza na krok i jest szczęśliwy, że może ułatwić życie zawodnikom wokół siebie. Myślę, że tacy piłkarze jak Christian, Kai czy Timo tylko skorzystają na jego obecności.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW