Christian Pulisic: To było bardzo ważne, by dobrze rozpocząć sezon
Christian Pulisic: To było bardzo ważne, by dobrze rozpocząć sezon

Christian Pulisic: To było bardzo ważne, by dobrze rozpocząć sezon

Christian Pulisic wpisał się na listę strzelców w sobotnim meczu i jest podekscytowany świetnym początkiem sezonu Premier League.

Amerykanin zdobył drugą bramkę meczu pomiędzy Chelsea, a Crystal Palace. Strzał Alonso z wolnego, gol Christiana oraz piękne uderzenie Chalobaha pozwoliło podopiecznym Tuchela rozpocząć sezon ligowy od świetnego zwycięstwa.

– To było niesamowicie ważne, by rozpocząć dobrze. Oczywiście mieliśmy ciężki mecz w Superpucharze, więc dobra regeneracja i intensywność w meczu z Palace była bardzo ważna i od samego początku pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi do gry.

– Jestem bardzo zadowolony z przebiegu meczu i oczywiście z tego, że dostałem swoje minuty w dwóch pierwszych meczach. Osiągnęliśmy dwa dobre wyniki, a czyste konto w Premier League było dla nas ważne, więc to dobry początek. Oczywiście walka o tytuł jest czymś, o co będziemy walczyć, ale to dopiero pierwszy mecz. Będziemy podchodzić do tego z meczu na mecz i postaramy się rozegrać wspaniały sezon.

Choć Christian cieszył się z pierwszej bramki w sezonie i występu w obu meczach otwierających sezon, to jednak największą radość sprawiła mu bardzo dobra dyspozycja całej drużyny.

– Naturalnie, wpisanie się na listę strzelców to miłe uczucie, z czego jestem bardzo szczęśliwy, ale cieszę się po prostu z wygranej całej drużyny. Razem rozegraliśmy dobry mecz i czyste konto było dla nas ważne. Był to więc dla nas bardzo dobry dzień i jestem po prostu szczęśliwy ze zdobycia trzech ważnych punktów.

Pulisic wypowiedział się również o coraz większej sile przebicia Thomasa Tuchela oraz o występie Trevoha Chalobaha, który mimo dołączenia Romelu Lukaku dostarczył wiele powodów do optymizmu na rozpoczęty sezon.

– Bramka Trevoha była niezwykle zasłużona. Pracował bardzo ciężko i był w zespole w ostatnich kilku meczach, gdzie zagrał niesamowicie, więc jestem z niego bardzo zadowolony. Lukaku to świetny napastnik. Bardzo dobrze gra plecami do bramki, przytrzymuje piłkę i jest niesamowitym strzelcem, więc jestem bardzo podekscytowany możliwością gry z nim. To będą ekscytujące czasy.

– Mamy bardzo dobrą drużynę z niesamowitą głębią, to ekscytujący zespół. Kiedy masz grupę dobrych zawodników, to nigdy nie jest zła rzecz, więc jesteśmy naprawdę podekscytowani, aby zobaczyć jak potoczy się ten sezon.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW