Sparingi Chelsea U23 – okres przedsezonowy
Sparingi Chelsea U23 – okres przedsezonowy

Sparingi Chelsea U23 – okres przedsezonowy

Okres przygotowawczy w rezerwach służy piłkarzom szukającym minut, których nie dostaną w pierwszej drużynie i przede wszystkim młodym zawodnikom adaptującym się do silnej, fizycznej gry.

W pierwszym spotkaniu Chelsea U23 podejmowała na wyjeździe Stoke City U23. Mecz zakończył się zwycięstwem The Blues 1-0 po bramce Jaydena Warehama.

27 lipca rywalem rezerw był mocno eksperymentalny skład Portsmouth. Dwa trafienia Malika Mothersille zapewniły wygraną ekipie Andy’ego Myersa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ballo (@thierno_ballo)

Kolejnym rywalem Chelsea U23 było Woking. Co ciekawe, wśród oponentów znalazł się wychowanek Chelsea, 28 letni świeżo upieczony reprezentant Montserratu – Rohan Ince. Co jeszcze ciekawsze – do Chelsea prawdopodobnie w celach szkoleniowych powrócił inny wychowanek – 34-letni Jimmy Smith. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Smith regularnie występował w sparingach rezerw. Na ten moment nie wiadomo czy będzie faktycznie odgrywał rolę jako zawodnik z pola.

Zdjęcie

Mecz zakończył się wynikiem 4-3 dla gospodarzy. Gole dla Chelsea zdobywali: Jayden Wareham, Thierno Ballo i Armando Broja. Skrót tego spotkania można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=a0CAH86AIvQ

3 sierpnia Chelsea U23 zmierzyła się z Boreham Wood. Bradley Ryan i Jili Buyabu to trialiści.

Mecz zakończył się zwycięstwem Boreham Wood 1-0.

W pierwszym spotkaniu sezonu 2021/22 Chelsea podejmie na wyjeździe Tottenham. Jak wiadomo wielu zawodników rezerw z zeszłego sezonu odeszło na stałe (Lewis Bate, Marcel Lewis, Tino Livramento, Jack Wakely, Pierre Ekwah, Myles Peart-Harris, Charlie Brown, Dynel Simeu) lub przebywa na wypożyczeniu (Levi Colwill, Henry Lawrence). Okoliczności sprawiają, że drużyna rezerw będzie jeszcze młodsza niż w poprzednich latach, zatem nie należy spodziewać się wielu pozytywnych rezultatów, lecz będzie to dla wielu ciekawa przygoda.

źródła i galeria: @chelseayouth, wokingfc.co.uk

 

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW