Murphy: Chelsea ma silniejszą pomoc od Leicester
Murphy: Chelsea ma silniejszą pomoc od Leicester

Murphy: Chelsea ma silniejszą pomoc od Leicester

Daniel Murphy uważa, że duet Ndidi-Tielemans ma większy wpływ na grę Leicester, niż N’golo Kante na grę Chelsea.

Ndidi był ważną częścią układanki Lisów, które ostatecznie zajęły 5 miejsce w lidze i wygrały FA Cup. Na szczęście N’golo również nie próżnował, bo w tym czasie pomógł zająć The Blues 4 miejsce w tabeli ligowej i był motorem napędowym drużyny, która wygrała Ligę Mistrzów. Fani Chelsea mogą być zgodni, że rok 2021 należy do Kante.

Murphy zwrócił uwagę na niezastąpioność Wilfreda – jego brak w pomocy Leicester potrafi być nadto widoczny. W przypadku Chelsea jest inaczej, ponieważ Thomas Tuchel może korzystać z usług Jorginho czy Mateo Kovacica.

– Zbudowali solidny zespół, który jest pewien swego. Ich wygrana w finale Champions League była niespodzianką, ale patrząc na ostatni mecz przeciwko Crystal Palace, utrzymali dobrą formę. To imponujące jaką pracę wykonał Tuchel.

– Różnica między Leicester, a Chelsea polega na tym, że strata kogoś z dwójki Ndidi-Tielemans jest nadto widoczna. Natomiast jeśli Kante opuści mecz, to trener ma do dyspozycji Jorginho i Kovacica. The Blues to nie chłopcy do bicia.

Źródło: Metro

 

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW