OFICJALNIE: Tammy Abraham zawodnikiem AS Romy!
OFICJALNIE: Tammy Abraham zawodnikiem AS Romy!

OFICJALNIE: Tammy Abraham zawodnikiem AS Romy!

Jak podaje oficjalna strona Chelsea, Tammy Abraham dołącza do zespołu Giallorossich na zasadzi transferu definitywnego.

Anglik już od najmłodszych lat był związany z Chelsea. Przez kolejne lata przebijał się przez wszystkie szczeble akademii The Blues. W między czasie spędził trzy sezony na wypożyczeniach kolejno w Bristol City, Swansea City i Aston Villi. W sezonie 2018/19 został vice-królem strzelców Championship i pomógł zespołowi z Birmingham awansować do angielskiej elity.

Dla The Blues rozegrał 82 spotkania, w których zdobył 30 bramek i dołożył do tego 12 asyst. Chelsea zarobi na tym transferze około 40 milionów i dodatkowe pięć w ewentualnych bonusach. Dodatkowo The Blues zagwarantowali sobie klauzule pierwokupu Anglika za około 80 milionów euro.

Dyrektor sportowa Chelsea – Marina Granowskaja krótko skomentowała ruch transferowy klubu:

Tammy zawsze będzie mile widziany na Stamford Bridge, ponieważ jest jednym z nas. Wszystkim podobało się obserwowanie jego postępów – od Akademii aż do pierwszego zespołu. Jesteśmy wdzięczni za jego wkład w nasze sukcesy na poziomie seniorskim i młodzieżowym.

– Jego wiele bramek w koszulce Chelsea i oczywiście jego wkład w naszym triumfie w Lidze Mistrzów w zeszłym sezonie nigdy nie zostaną zapomniane. Jestem pewna, że wszyscy kibice Chelsea dołączą do mnie, życząc Tammy’emu długiej i udanej kariery.


Źródło: Chelsea FC

 

 

O autorze

Filip Kaczmarczyk

Kibic Chelsea od 2011 roku. Z innych zainteresowań koszykówka i F1

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW