Pat Nevin: Drogba w wieku Abrahama również nie zrobił wielkiej kariery
Pat Nevin: Drogba w wieku Abrahama również nie zrobił wielkiej kariery

Pat Nevin: Drogba w wieku Abrahama również nie zrobił wielkiej kariery

Według Pata Nevina, transfer Tammy’ego Abrahama do AS Romy pomoże mu stać się zawodnikiem kompletnym, tak jak kiedyś Didier Drogba.

23-latek piął się w hierarchii napastników Chelsea, od momentu debiutu w sezonie 2015/16. W między czasie udał się na dwa wypożyczenia do Championship – do Bristol City i Aston Villi. Dopiero w sezonie 2018/19 stał się pełnoprawnym członkiem pierwszej drużyny. Po przyjściu Thomasa Tuchela, pozycja Abrahama znacznie zmalała i wielokrotnie można było dostrzec, że hierarchii nowego trenera jest on ostatnim wyborem.

Oczekiwano, że Anglik opuści Stamford Bridge podczas obecnie trwającego okna transferowego. Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie, że w nowym sezonie napastnik będzie reprezentował barwy włoskiej Romy. Rzymianie zapłacili za niego 34 mln funtów.

W wywiadzie dla football.london, Nevin podkreśla, że Abraham mógł zostać w Chelsea i rozwijać tu swoją karierę.

– Obserwowałem go podczas tego sezonu i w końcu można było zauważyć, że poprawił swoją sylwetkę. Ludzie powinni oceniać go jak Lukaku, podczas pierwszego epizodu w Chelsea. Belg z buta nie został czołowym strzelcem w Manchesterze United i kadrze.

– Lukaku gdzie nie grał, tam był genialny. Z czasem ludzie będą tak myśleć o Tammym, który nabierze doświadczenia. Didier Drogba w wieku Abrahama również nie zrobił wspaniałej kariery, dopiero z czasem stał się czołowym napastnikiem i myślę, że taki sam los czeka Tammy’ego.

– Nie mówię, że puszczenie go było błędem, ale gdyby został na kolejne lata, to Chelsea miałaby wspaniałego napastnika. Siedzenie na ławce nie było dla niego, odszedł na siebie i swojej kariery. Najlepsze dla klubu byłoby wypożyczanie graczy do topowych klubów. Po dwóch-trzech sezonach wracaliby jako w pełni ukształtowani zawodnicy.

– Myślę, że pewnego dnia Tammy wróci na Stamford Bridge jako topowy zawodnik i będzie liderem tej drużyny.

Źródło: football.london

O autorze

Wychowanek Chelsea24News i redaktor Sajko.Network. Lubię dobry film i jeszcze lepszy album mojego ulubionego rapera. Możecie mnie spotkać na Summoner's Rift :)

Related posts

Stronę możesz oglądać całkowicie bezpłatnie – prosimy więc o to, abyś pomógł nam się rozwijać. Wystarczy wyłączyć AdBlocka na naszym portalu.

Dziękujemy!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW