Wright: Chalobah przypomina mi młodego Van Dijka
Wright: Chalobah przypomina mi młodego Van Dijka

Wright: Chalobah przypomina mi młodego Van Dijka

Ian Wright wyznał, że Trevoh Chalobah przypomina mu młodego Virgila Van Dijka.

22-latek najprawdopodobniej trafi na wypożyczenie, ale za nim to się stało dostał szansę debiutu w Premier League. W pierwszej kolejce ligowej Chelsea pokonało Crystal Palace 3:0, a Trevoh zdobył ostatnią bramkę. Wright uważa, że Chalobah ma wszystko, aby osiągnąć topowy poziom.

– Oglądając go w meczu z Arsenalem pomyślałem „Wow, może jego gra to kwestia tego, że to sparing”. Oglądając go przeciwko Villarrealowi myślę „Mój Boże, on serio jest dobry”.

– Wiesz kogo mi przypomina? Virgila Van Dijka, gdy grał dla Celticu, chociaż znacząco różnią się budową ciała. Według ludzi on korzysta z szansy, którą dostał, bo jest dobry i jest lepszy od innych. Widziałem jego kilka meczów gdy występował w Ipswich. Grał tak dobrze i opanowanie, że chciałbyś go zobaczyć jak by sobie poradził przeciwko mocniejszemu rywalowi.

– Mateta i Zaha byli przeciwko niemu bezradni, jednocześnie on wprowadzał piłkę, zdobywał przestrzeń, odbierał, a nawet zdobył bramkę i to jak dla niego ważną. Emocje zawsze przybywają, kiedy zdajesz sobie jak ważny jest to gol, dla ciebie czy klubu. Przypomina mi się moje trafienie w finale jakiegoś pucharu, przeciwko Manchesterowi United – zalałem się łzami, ponieważ tyle to dla mnie znaczyło.

Źródło: Ringer FC (podcast w serwisie Spotify)

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW