Edu Mendy: Chcę być jak najlepszy dla mojej drużyny
Edu Mendy: Chcę być jak najlepszy dla mojej drużyny

Edu Mendy: Chcę być jak najlepszy dla mojej drużyny

Mniej więcej rok temu senegalski bramkarz po raz pierwszy zawitał na Stamford Bridge. Mendy szybko stał się pierwszym wyborem między słupkami imponując swoimi warunkami oraz dominacją w polu karnym.

Z meczu na mecz Edu prezentował coraz to wyższy poziom, jednak żaden pojedynek nie był tak ważny, jak finał Ligi Mistrzów. Od rozpoczęcia ligowego sezonu 2021/22, Mendy ma już na swoim koncie 26 czystych kont w w 46 spotkaniach, co jest najlepszym wynikiem wśród bramkarzy The Blues, którzy rozegrali minimum 20 spotkań.

– To był fantastyczny rok. Teraz musimy ciężko pracować i iść do przodu. Obecnie musimy zacząć wszystko od zera. To, co zrobiliśmy było dobre, ale musimy odstawić to na bok i wyznaczać sobie inne cele, wciąż się rozwijać i dążyć do tego, by klub stawał się coraz lepszy.

– Najważniejszą rzeczą dla mnie jest bycie najlepszym dla mojej drużyny. Znaczy to bycie najlepszym każdego dnia, robienie wszystkiego na 100%, pomaganie drużynie w wygrywaniu trofeów. Rozwijam się z roku na rok, rozwinąłem się również w poprzednim i to jest coś, co chcę kontynuować. To coś, czego chcę cały czas. Staram się rozwijać, być najlepszym dla mojej drużyny i pomagać jej w walce o trofea.

By powtórzyć sukcesy z ubiegłego sezonu, Mendy wie, że potrzebna jest do tego solidność w defensywie. Senegalczyk wie, jak osiągnąć ten cel w nowym sezonie.

– Cały zespół musi pracować w obronie, to nie tylko moja zasługa czy obrońców przede mną. Defensywa to praca zespołowa, począwszy od napastnika aż do bramkarza. Dobrze widać, kiedy naciskamy, jesteśmy aktywni i kiedy odzyskujemy trudne piłki. A kiedy przeciwnik jest w posiadaniu piłki to widać, jak jesteśmy trudni do przejścia, ponieważ wszystkie formacje dobrze się poruszają i bardzo trudno się przez nas przebić.

29-latek opowiedział również o wpływie Thomasa Tuchela zarówno na całą drużynę, jak i na niego samego. Senegalczyk jest przekonany, że dobry duch w drużynie może zaprowadzić ich na szczyt.

– Cała idea naszego zespołu, to bezpośrednio efekt trenera. To coś, co wzmocniło się wraz z dobrymi wynikami. Można był to zauważyć, gdy osiągaliśmy sukcesy oraz świetne rezultaty. To pokazuje, że wszystko osiągamy jako jeden zespół, a to wzmacnia więzy między nami. Na boisku gramy gramy dla każdego z nas, ponieważ jesteśmy rodziną.

Źródło: Chelsea FC

 

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW