AS: Tuchel chce zrezygnować z transferu Kounde – zarząd nie przerywa rozmów
AS: Tuchel chce zrezygnować z transferu Kounde – zarząd nie przerywa rozmów

AS: Tuchel chce zrezygnować z transferu Kounde – zarząd nie przerywa rozmów

Według najnowszych doniesień Thomas Tuchel nie jest już zainteresowany pozyskaniem Julesa Kounde, jednak pomimo tego zarząd Chelsea wciąż prowadzi negocjacje z Sevillą. 

Przed rozpoczęciem okienka transferowego niemiecki manager przedstawił pozycje, na których oczekiwał wzmocnień – The Blues mieli zakontraktować nowego napastnika oraz środkowego obrońcę. Jedną z dziur załatano, kiedy klub pobił swój rekord transferowy, sprowadzając na Stamdord Bridge Romelu Lukaku. Kolejnym więc krokiem miało być pozyskanie środkowego obrońcy. Na celownik wzięto gracza Sevilli, Julesa Kounde – teraz sprawy mają się jednak zgoła inaczej.

Podczas okresu przygotowawczego oraz pierwszych meczów nowego sezonu Trevoh Chalobah wywarł na szkoleniowcu The Blues ogromne wrażenie. Postawa młodego Anglika skłoniła Tuchela do zmiany zdania i to właśnie go, a nie 22-letniego Francuza widzi jako część pierwszego składu na obecny sezon. Jak podaje AS dyrektor sportowy Chelsea, Marina Granovskaia ma nie zważać na zdanie niemieckiego szkoleniowca i nie porzucać rozmów w sprawie transferu Kounde. Jako swoje powody podaje ogromny potencjał, który “drzemie” we Francuzie oraz sytuację na rynku transferowym, która może się już nigdy nie powtórzyć, gdyż, obecnie, hiszpańskie giganty – Real Madryt i Barcelona – borykają się ze sporymi kłopotami finansowymi, co powoduje bezkonkurencyjność Chelsea. 

Tuchel podkreśla jednak potrzebę zbalansowania składu. Odejście Kurta Zoumy miałoby w tym pomóc, lecz Francuz nie spieszy się z transferem poza Stamford Bridge. W takim wypadku transfer Kounde może przyprawić Tuchela o spowodowany nadmiarem opcji, poważny ból głowy.

Źródło: AS

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW