Caballero o tym, dlaczego zdecydował się opuścić Chelsea
Caballero o tym, dlaczego zdecydował się opuścić Chelsea

Caballero o tym, dlaczego zdecydował się opuścić Chelsea

Były już piłkarz Chelsea, Willy Caballero zdecydował się po zakończeniu zeszłego sezonu nie przedłużać kontraktu z The Blues. Był jednym z 7 zawodników, którzy w ten sposób pożegnali się z klubem. W niedawno przeprowadzonym wywiadzie wytłumaczył, dlaczego podjął taką decyzję.

– Niektórzy nie rozumieją, dlaczego odrzuciłem opcję kontraktu, wedle którego miałbym być trzecim bramkarzem. Uważam, że powodem, dla którego będąc w moim wieku wciąż gram w piłkę, jest motywacja, a w zeszłym sezonie miałem z nią spore problemy.

–  To był mój pierwszy sezon w tej roli i traciłem motywację. Sądzę, że to powód, dla którego nie zdecydowałem się przedłużać kontraktu. Postaram się znaleźć nowe wyzwanie, aby moja pasja pozostawała żywa.

Po opuszczeniu Chelsea Caballero poszukuje nowego klubu. Przebywał na okresie próbnym w Brentford oraz uczestniczył w obozie dla wolnych zawodników organizowanym przez Malagę, jednak w żadnym z tych miejsc nie został na stałe. Komentując całą sytuację, podkreśla, że nie zamierza jeszcze zawieszać butów na kołku.

– Chcę wciąż grać i żyć piłką. Czekam na nowe wyzwanie. Możliwość treningu z Mendym oraz Kepą w zeszłym sezonie była czymś bardzo dobrym. Trenowanie z tak młodymi i dobrymi bramkarzami jest wyzwaniem. Uważam to za duże osiągnięcie: każdego tygodnia trenować na ich poziomie. Jestem świadomy, że do końca kariery pozostał mi jeszcze rok czy może dwa lub trzy.

Argentyński bramkarz wciąż pozostaje bez klubu.

Źródło: Goal

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW