Nigel Winterburn: Chelsea jest kilka poziomów wyżej od Arsenalu
Nigel Winterburn: Chelsea jest kilka poziomów wyżej od Arsenalu

Nigel Winterburn: Chelsea jest kilka poziomów wyżej od Arsenalu

Były piłkarz Arsenalu ocenił szanse Kanonierów w dzisiejszych derbach Londynu przeciwko Chelsea.

– Młodzi piłkarze Arsenalu grają na odpowiednim poziomie. Pozostali prezentują się znacznie poniżej oczekiwań i muszą dorównać młodym. W przeciwnym wypadku menedżer nie będzie zadowolony i zacznie rotować składem.

– Problem polega na tym, że skład Arsenalu nie jest wystarczająco dobry na rotację. To kluczowe, aby znaleźć złoty środek pomiędzy wystawianiem młodych i doświadczonych zawodników. Jeśli jesteś wystarczająco dobry, wiek nie ma żadnego znaczenia. Oglądanie młodych graczy w Arsenalu jest przyjemne dla oka.

– Młodzi piłkarze grają z większą wolnością i luzem, ponieważ są mniej krytykowani.

– Nie oceniam wejścia z ławki Bukayo Saki w meczu z Brentford – nie dostał wielu minut w presezonie i dopiero co wrócił z EURO. Mimo wszystko chce, aby rozpoczął mecz z Chelsea w podstawowej jedenastce. On, Emil Smith-Rowe i Kieran Tierney byli światełkiem w tunelu w poprzednim sezonie. Inni zawodnicy potrzebują ich energii, aby wnieść się na wyższy poziom.

– Przepaść między Arsenalem a Chelsea jest obecnie ogromna. The Blues nie tak dawno temu sprowadzili Tuchela. Jego osiągnięcia w tak krótkim czasie pracy są naprawdę imponujące. Teraz sprowadzili Lukaku, który jeszcze bardziej wzmocni ich potencjał.

– W porównaniu z Arsenalem, Chelsea znajduje się na innym poziomie. Nie oznacza to wcale, ze Arsenal nie ma szans pokonać ich w bezpośrednim pojedynku. Cała drużyna musi jednak zagrać fenomenalnie.

– Zobaczymy, czy coś zmieni się w trakcie tego sezonu.

Źródło: Daily Star

O autorze

Avatar

Kibicuje Chelsea od 2012 roku, preferuję zabłocone trekkingowe obuwie na górskim szlaku niż tony nadmorskiego piasku w butach, co prawdopodobnie jest spowodowane przeszłością w ZHP. Miłośnik polskiego rapu, a dokładniej wszelkiej zabawy słowem i wyrażania emocji w niekonwencjonalny sposób, stąd zamiłowanie do takich tuzów jak Bisz czy VNM. Czarny humor i antyhumor ubrany w sarkazm jest dla mnie idealną kompozycją, dlatego też jestem wielkim fanem takich produkcji jak "The Office" czy "South Park".

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW