Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Dziś Chelsea pokonała Arsenal w ramach drugiej kolejki Premier League. Bramki dla The Blues zdobyli Romelu Lukaku i Reece James.

Tradycyjnie po zakończonym meczu, w sali konferencyjnej zebrali się dziennikarze i trener, który odpowiadał na ich pytania. Z przyjemnością zapraszam was na konferencje prasową Thomasa Tuchela, po wygranych Derbach Londynu.

Najpierw zaczął Boss:

– Wydawało mi się, że w pierwszej połowie brakowało nam pazura i życia. W niektórych momentach byliśmy trochę pasywni, w tym tygodniu mieliśmy ciężkie sesje treningowe, więc uznałem, że jeszcze jesteśmy wymęczeni.

– W drugiej połowie potrzebowaliśmy kilku minut, aby wejść w mecz, potem był on pod naszą kontrolą. Stworzyliśmy sobie więcej okazji i myślę, że byliśmy lepsi, co nie oznacza, że nie mamy nad czym pracować.

O Romelu Lukaku:

– Bardzo mnie cieszy, że Romelu zgrał się z resztą drużyny. To bardzo konkretny facet, lubi być w grupie, jest liderem i to demokratycznym, więc wysłuchuje zdania każdego z kolegów.

– To bardzo towarzyski, skromny i lubiący rywalizację gość, wiele wnosi do tej drużyny – zastawia się i bierze piłkę na siebie, a tego nam czasem brakowało. Dodatkowo świetnie gra równo z linią obrony rywala.

– Nie mógł wyobrazić sobie lepszego startu, niż zdobycie gola. Mógł mieć dublet, ale Bernd Leno popisał się świetną interwencją, miał swój wkład przy budowie kilku akcji, dobrze zaczął sezon. Teraz musimy wracać do pracy.

– Nie oczekiwałem od Lukaku zbyt wiele. Chciałem zobaczyć jak sobie poradzi, jego mocne strony i to jak szybko adaptuje się do drużyny, jak zgra się z Kaiem i Masonem.

– Wykonał dobrą robotę. Chłopaki lubią z nim grać, a to nam daje bazę, do budowy linii ataku.

O stanie Reece’a Jamesa:

– James nie był nieprzytomny, tylko bał się, że stracił ząb. Był zszokowany, nic więcej.

O rozpoczęciu sezonu:

– To perfekcyjny start sezonu. Nie straciliśmy bramki i wygraliśmy dwa ligowe mecze. To były derby Londynu, więc wygrana dała nam wiele pewności siebie.

– Jesteśmy inną drużyną niż rok temu, kilku graczy odeszło, a kilku przybyło, wspólne chwile na boisku to to, czego potrzebujemy.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW