Romano, Di Marzio: Zappacosta trafi do Atalanty
Romano, Di Marzio: Zappacosta trafi do Atalanty

Romano, Di Marzio: Zappacosta trafi do Atalanty

Nie tylko z Londynu docierają do nas wspaniałe wieści, jak podaje dwóch topowych włoskich dziennikarzy, Fabrizio Romano i Gianluca Di Marzio, Davide Zappacosta ma opuścić Stamford Bridge.

Włoch trafił do Anglii w 2017 roku, za kadencji Antonio Conte. Rok później był częścią kadry, która wraz z Maurizio Sarrim zdobyła Ligę Europy. Za kadencji Franka Lamparda dwukrotnie był wypożyczany – raz do Romy, gdzie większość sezonu pauzował przez poważną kontuzję, a raz do Genui, gdzie grał całkiem nieźle.

W obecnej Chelsea, Zappacosta nie ma czego szukać. Musiałby rywalizować z Reece’em Jamesem, Cesarem Azpillicuetą i Callumem Hudson-Odoi, a każdy z tych graczy jest wyżej w klubowej hierarchii, niż Włoch o iście oliwkowej karnacji.

Klubów zainteresowanych usługami Davide było wielu, a wszystkie pochodziły z półwyspu Apenińskiego. Media pisały o Interze, Napoli, Fiorentinie, powrocie do Genui, a wszystko wskazuje na to, że 29-latek trafi do Atalanty. Przynajmniej tego zdania są Romano i Di Marzio.

Kluby i zawodnik osiągnęły już porozumienie. Zappacosta najprawdopodobniej podpisze kontrakt wiążący go z nowym klubem do 2025 roku. Zawodnik trafi na roczne wypożyczenie za kwotę miliona euro i opcją transferu permanentnego za 10mln.

Źródło: Fabrizio Romano, Gianluca Di Marzio

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW