Romelu Lukaku: Wiem, że Chelsea to dla mnie idealne miejsce
Romelu Lukaku: Wiem, że Chelsea to dla mnie idealne miejsce

Romelu Lukaku: Wiem, że Chelsea to dla mnie idealne miejsce

Po zakończeniu kwarantanny i dołączeniu piłkarza do reszty zespołu, wokół Belga pojawiło się ogromne zainteresowanie ze strony mediów.

Lukaku odpowiadał na pytania dziennikarzy związane ze swoją sprawnością, relacjami z Thomasem Tuchelem oraz o tym, jak zamierza nawiązać kontakt z nowymi kolegami. Jeśli chodzi jednak o to, na czym najbardziej koncentruje się napastnik, to na osiągnięciu sukcesu na Stamford Bridge. Nie chodzi jednak o sukces indywidualny, ale całego zespołu.

– Nie rozmawiam o indywidualnych osiągnięciach, ani rzeczach tego typu, bo mnie to nie obchodzi. Jedyna rzecz o której mogę rozmawiać to o wygrywaniu. To rzecz, który dla mnie liczy się najbardziej. Pozostałe rzeczy są fajne, ale wygrywanie jest najważniejsze.

– Nie patrzę przed siebie za bardzo. Nigdy nie byłem gościem, który mówił o osobistych celach i ambicjach. Zawsze starałem się po prostu ciężko pracować na boisku i pozwalałem, by ostatecznie moja gra mówiła sama za siebie. Po prostu zawsze taki byłem.

– Ambicje w Chelsea są bardzo przejrzyste. Pod względem wygrywania to bardzo konsekwentny klub. Myślę, że jeśli dostaniesz się do takiego klubu jako zawodnik to wiesz, że będziesz walczył o trofea. To jest coś, co lubię w Chelsea.

Belgijski napastnik jest wychowankiem Anderlechtu, z którego przeszedł do The Blues. Następnymi krokami w jego karierze była udana przygoda w Evertonie, następnie transfer do Manchesteru United, z którego odszedł do Interu. Teraz 28-latek ponownie jest w Chelsea, a ze Stamford Bridge chce uczynić swój drugi dom na długie lata.

– Przenosiłem się do wielu zespołów. Kilka lat spędziłem na wypożyczeniach, następnie grałem w Evertonie przez 4 lata, a potem był Manchester United i Inter. Teraz, kiedy tu wróciłem to wiem, że to dla mnie odpowiedni miejsce. Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem 5-letni kontrakt z tym wspaniałym klubem. Teraz poprzez ciężką pracę, spróbuję osiągnąć jak najwięcej przez najbliższe lata.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW