Lukaku: To mój najważniejszy gol!
Lukaku: To mój najważniejszy gol!

Lukaku: To mój najważniejszy gol!

Romelu Lukaku, który strzelił wczoraj bramkę numer 114. w Premier League udzielił krótkiego wywiadu po starciu z Arsenalem. Mimo pokaźnej liczby trafień na poziomie angielskiej ekstraklasy gol ten był pierwszym trafieniem 28-latka dla Chelesa.

– To był dla mnie najlepszy gol, najlepszy z wielu. – powiedział Lukaku, gdy został poproszony o ocenę bramki w porównaniu z innymi, które strzelał na poziomie Premier League.

– Wiesz, że dla mnie było to bardzo ważne emocjonalnie. Oczywiście to tylko wbicie piłki do pustej bramki, ale nagroda była przednia. Graliśmy naprawdę dobrze i dominowaliśmy. Mogliśmy zdobyć więcej bramek, ale przyjechanie tutaj i zagranie takiego meczu jest ważne. Musimy to kontynuować.

– Musimy dalej pracować, budować i być coraz silniejsi, ponieważ Premier League jest bardzo konkurencyjna. Jesteśmy gotowi na wyzwania i mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze bardziej rozwijać.

Lukaku zapytany o ocenę swojego występu pod kątem indywidualnym, zwięźle podsumował:

– Powiedziałbym, że to występ dominujący. Za każdym razem staram się doskonalić. Mam przed sobą jeszcze długą drogę.

– Chcę ciężko pracować dla zespołu, chcę wygrywać mecze, zdobywać punkty i tworzyć szanse. To coś, czego się nauczyłem i nad czym pracowałem naprawdę ciężko. Ta drużyna jest bardzo utalentowana, są klubowymi mistrzami Europy i oczywiście chcą dalej się rozwijać.

– Powiedziałem już, że chcę dodać do zespołu coś innego i mam nadzieję, że dziś to zrobiłem. Zrozumienie zachowań kolegów z drużyny zajęło mi około pięciu minut. Zespół bardzo dobrze się przystosował. Zadawałem im wiele pytań, a oni bardzo mi pomogli i uczynili moje życie na boisku naprawdę wygodnym.

– Nie byłem zestresowany, byłem bardzo skoncentrowany. Miałem w głowię jedną rzecz – po prostu wygraj. Jestem zachwycony klubem i kibicami.


Źródło: Chelsea FC

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW