Tuchel: Jestem zadowolony z obecnego składu
Tuchel: Jestem zadowolony z obecnego składu

Tuchel: Jestem zadowolony z obecnego składu

Do końca okienka został równo tydzień, czy Chelsea przeprowadzi jeszcze jakieś transfery? Wypowiedź Thomasa Tuchela może sugerować coś innego.

The Blues w tym sezonie zdobyli już jedno europejskie trofeum, a w Premier League wygrali dwa spotkania, w tym jedno derbowe z Arsenalem.

– Jestem absolutnie szczęśliwy z obecnego składu i alternatyw jakie posiadamy. Nie mamy zbyt dużego składu, ponieważ gdy nie mieliśmy Pulisica na mecz z Arsenalem, oznaczało to, że wszyscy inni znaleźli się w 18-stce meczowej plus bramkarze.

– Tak, nie mamy zbyt dużego składu, ale na każdej pozycji są piłkarze, którzy mogą ze sobą rywalizować, a tego potrzebujemy bo gramy na wielu frontach w tym sezonie.

– Przed nami Klubowe Mistrzostwa Świata w grudniu, a w tym roku graliśmy już EURO i Copa America, więc potrzebujemy rywalizacji w drużynie by wygrywać.

Thomas Tuchel uważa, że odpowiedni nastrój w szatni to kluczowe zjawisko, które bardzo pomogło wygrać Ligę Mistrzów. Mix młodych graczy, głodnych gry, z weteranami boiskowych zmagań to sposób na wygrywanie. Dlatego Niemiec uważa, że zgranie zespołu poza boiskiem jest bardzo ważne.

– Kluczowe jest zbudowanie relacji w grupie, to nam pomogło wygrać. Wyzwaniem dla mnie i dla piłkarzy jest utrzymać takie nastawienie. Oczywiście każdy jest gotowy do wejścia na wyższy poziom. Jeżeli będziemy w stanie to zrobić, osiągniemy więcej niż rok temu.

Do drużyny przyszedł napastnik z prawdziwego zdarzenia (nie chcę obrażać tutaj innych napastników w klubie), a Thomas Tuchel był pod wrażeniem występu Lukaku w meczu z Arsenalem, a taki typ gracza daje możliwość nowych rozwiązań taktycznych.

– Jego profil daje nam coś, czego nie mieliśmy za dużo. Pomaga nam w pressingu, możemy zagrywać na niego długie piłki w pole karne, może brać obrońców na swoje plecy bo ma bardzo dobre warunki fizyczne. Również w czasie kontrataków nie tracimy nic, ponieważ Romelu lubi wbiegać w wolne przestrzenie. Jest ciągle zaangażowany w grę, jestem pewien, że inni piłkarze nie lubią grać przeciwko niemu.

– Fizyczność plus jego jakość w grze daję nam wiele nowych rozwiązań.

Lukaku wrócił do Chelsea po 10 latach, jest teraz kompletnie innym piłkarzem i człowiekiem.

– To nie tylko jego jakość daje nam wiele. Romelu przyszedł do nas z ogromnym doświadczeniem, jest starszy, a co więcej, od zawsze był „człowiekiem” Chelsea. Czuję to w jego osobowości. Grał w wielkich klubach, wierzę, że to pomoże zdjąć presję z innych młodych chłopaków. Oczywiście nie osiadamy na laurach, musimy cały czas napierać do przodu.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW