Zouma i West Ham osiągnęli porozumienie personalne – transfer kwestią czasu
Zouma i West Ham osiągnęli porozumienie personalne – transfer kwestią czasu

Zouma i West Ham osiągnęli porozumienie personalne – transfer kwestią czasu

Transfer Kurta Zoumy do West Hamu stoi na ostatniej prostej.

Francuz trafił na Stamford Bridge w 2014 roku, z francuskiego Sainte-Etienne. Pomimo sporego stażu w drużynie, nigdy nie był graczem pierwszego wyboru, od którego trener rozpoczynał skład. Po drodze przytrafiła mu się okropna kontuzja, która mocno zahamowała jego rozwój. Ostatecznie 26-latek szukał formy na wypożyczeniach do Stoke City i Evertonu, a w 2019 powrócił do Chelsea, gdzie był częścią kadry prowadzonej przez Franka Lamparda.

Na początku sezonu 2019/20 często występował w pierwszym składzie, do momentu przenosin Thiago Silvy. Odkąd drużynę przejął Thomas Tuchel, rola Kurta stała się marginalna i pod nowym menadżerem jest na dole hierarchii stoperów. Teraz, gdy klub chce ściągnąć Jules Kounde, wiadomym jest, że Zouma powinien zmienić barwy.

Najbliżej pozyskania stoper jest West Ham, chociaż na początku przestraszyły ich cena i wymagania finansowe samego zawodnika. Jednak z braku alternatyw, zarząd Młotów postanowił zwrócić się ku defensorowi Chelsea. Według wszelkich źródeł, klub otrzyma za niego 30mln euro. Kością niezgody pozostały wymagania samego piłkarza.

Jednak z dobrymi wieściami przychodzi Loic Tanzi, który informuje o porozumienia personalnym na linii klub – zawodnik. Zouma podpisze kontrakt obowiązujący do 2026 roku. Dla WHU może być transfer tego lata – patrząc na skład Craig Dawson i Angelo Ogbonna są po 30-stce, natomiast Issa Diop nie spełnia oczekiwań Davida Moysa.

Jeśli The Hammers kupią Kurta, to ich obrona będzie wyglądać znacznie lepiej – to wciąż młody defensor, który ma przed sobą wiele lat gry. Natomiast jego obecny klub, Chelsea będzie mógł ruszyć all-in po stoper Sevilli, Julesa Kounde.

Źródło: Loic Tanzi (RMC)

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW