Christensen: Chalobah zasłużył na mecz z Arsenalem
Christensen: Chalobah zasłużył na mecz z Arsenalem

Christensen: Chalobah zasłużył na mecz z Arsenalem

Ostatnie wyczyny naszego ataku tak zajęły uwagę kibiców, że część z nich mogła nie zauważyć kolejnego czystego konta. Co prawda za kadencji Tuchela taki widok to nie jest rzadkość, ale obrona na „0” z tyłu zawsze cieszy. 

Dobra defensywa nie raduje tylko kibiców, a samych piłkarzy, o czym mówi Andreas Christensen. Duńczyk wspomina również, że ogromna rywalizacja o pierwszy skład sprawia, że w klubie jest tylu jakościowych stoperów. W dotychczasowym sezonie 25-latek rozegrał 45minut w Superpucharze UEFA i dwa pełne mecze w Premier League.

Na szczególną uwagę zasługuje jego mecz przeciwko Arsenalowi – 94% celnych podań, najwięcej podań w drużynie, 3 wygrane pojedynki powietrzne i 4 wybicia. TOP. Było to indywidualne show, na którym mogliśmy dostrzec opanowanie i kontrole gry, z jakiej w ostatnich miesiącach słynie nasza defensywa.

Po powrocie Cesara Azpilicuety na pozycję prawego, środkowego obrońcy, rywalizacja o skład znów się zwiększa. Najlepszym przykładem niech będzie ławka The Blues, gdzie podczas meczu z The Gunners zasiedli Trevoh Chalobah, Thiago Silva i Kurt Zouma. Thomas Tuchel może mówić o dobrobycie na tej pozycji. Podobnego zdania jest Christensen.

– Po meczach z Villarrealem i Crystal Palace, Trevoh zasłużył na pierwszym skład. Motywuje nas do ciągłej pracy. Mamy też Thiago i Kurta, więc każdy ciężko pracuje o skład. To dopiero początek sezonu, wciąż jest to dla nas ciężki moment i koniec okresu przygotowawczego, jeszcze po tak krótkich wakacjach.

– Trudno jest wejść w odpowiedni rytm, ale drużyna wyglądała dobrze, z pazurem. Każdy z nas rywalizuje ze sobą, aby być co raz lepszym.

Po raz kolejny system 3-4-3 zdał egzamin. W meczu z Arsenalem nadto aktywni byli wahadłowi, czyli Reece James i Marcos Alonso. Pod wodzami Tuchela ustawienie to zostało opracowane niemal do perfekcji, a Christensen zagrał w nim 19, na 27 możliwych spotkań.

– To ustawienie działa, bo tak dobrze je znamy. Nawet nowi zawodnicy, którzy dopiero dołączyli znają ten system, a cała drużyna czuje się w nim komfortowo.

W sobotę defensywę Chelsea czeka kolejny sprawdzian przeciwko Liverpoolowi. Któraś z drużyn wreszcie będzie musiała ulec drugiej, chociaż póki co obie ekipy po dwóch kolejkach mają komplet punktów.

– Wyglądamy na silną drużynę, tak samo jak Liverpool, więc spodziewam się ciężkiego meczu. Chociaż mecze na Anfild potrafią być tylko trudne.

– Od startu ligi obie ekipy wyglądają na sile, więc nie przekonamy się, która jest lepsza, dopóki nie rozegramy meczu.

Źródło: Chelsea FC

 

 

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW