ESPN: Transfer Kounde był blokowany przez odejście Zoumy
ESPN: Transfer Kounde był blokowany przez odejście Zoumy

ESPN: Transfer Kounde był blokowany przez odejście Zoumy

Według najnowszego raportu ESPN, Chelsea jest pełna nadziei na finalizację transferu Julesa Kounde.

Defensor Sevilli miałby kosztować 50mln funtów. 22-latek przychodzi w miejsce swego rodaka, Kurta Zoumy, który zostanie sprzedany do West Hamu. Rozmowy nt. Julesa trwają już dłuższy czas, jednak jego transfer blokowała obecność Zoumy. 26-latek został wypchnięty z klubu, przez co niechętnie podejmował się rozmów z nowym pracodawcą. Ostatecznie The Blues zarobią na nim 25mln funtów.

Obecna umowa wiązała Kurta z Chelsea do 2023. To ostatni moment, aby sprzedać go za jakiekolwiek poważne pieniądze, tym bardziej, że Francuz u Thomasa Tuchela pełnił marginalną rolę, co też obniżyło jego wartość. W ostatnich trzech meczach zagrał tylko 65 minut.

Raporty ESPN podają, że przy transferze kością niezgody była pensja. Zouma oczekiwał od West Hamu tygodniówki w wysokości 120tys funtów, to prawie 2x tyle, co zarabiał na Stamford Bridge. Młoty musiały sprostać jego wymaganiom, aby defensor chociaż rozważył ten ruch. Na szczęście każda ze stron doszła do porozumienia. Francuz przeszedł dziś konieczne badania, a zarząd Chelsea jest pewien, że pozbył się zbędnego piłkarza.

Teraz włodarze The Blues mogą skupić się na przenosinach Kounde. Sevilla stawia twarde warunki, ale znów informatorzy ESPN piszą, że oba kluby dochodzą do porozumienia. Kwota transakcji ma się zamknąć w okolicy 50mln euro.

Źródło: ESPN

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW