Jorginho: Ta nagroda to wyróżnienie dla każdego wokół mnie
Jorginho: Ta nagroda to wyróżnienie dla każdego wokół mnie

Jorginho: Ta nagroda to wyróżnienie dla każdego wokół mnie

Jorginho został wybrany Piłkarzem Roku UEFA po znakomitym sezonie w którym wygrał Ligę Mistrzów z Chelsea i EURO 2020 z Włochami. Wszechstronny pomocnik udzielił wywiadu dla strony UEFA.COM o zaszczycie zdobycia nagrody i swoich osiągnięciach w ciągu ostatnich 12 miesięcy dla klubu i kraju.

 

Jak to jest zostać Piłkarzem Roku UEFA?

– To wielka rzecz, prawda? WOW! Brakuje mi słów. To naprawdę niewiarygodne. Muszę powiedzieć jak bardzo jestem wdzięczny. Nie tylko mojej rodzinie i przyjaciołom – nic z tego by się nie wydarzyło, gdyby nie wszyscy wokół mnie – koledzy z drużyny, kibice, trenerzy.

– Wszystkim, którzy we mnie nie wierzyli, którzy mnie krytykowali, też muszę im podziękować. Dali mi jeszcze więcej otuchy. Motywowali mnie do coraz cięższej pracy, aby udowodnić im że się mylili.

– Wszystko co się wydarzyło, stało się dzięki ludziom, którzy byli przy mnie – rodzinie, przyjaciołom, mojemu agentowi, kolegom z drużyny, trenerom, fizjoterapeutom, kitmenom – wszystkim ludziom, którzy są tego częścią i często nie są wymieniani.

– Każdy wykonuje świetną robotę za kulisami, dzięki czemu możemy być przygotowani do gry. Więc wszystko stało się dzięki tym wszystkim ludziom, a nie tylko dzięki mnie. Piłka nożna to sport zespołowy.

Co oznacza dla Ciebie wygranie Ligi Mistrzów i EURO 2020?

– To dla mnie naprawdę surrealistyczne biorąc pod uwagę to, skąd jestem, moje pochodzenie. Pochodzę z małego miasteczka Imbituba – nie jestem pewien, czy słyszeliście wcześniej tę nazwę.

– To naprawdę nieprawdopodobne. Kiedy rozmawiam z rodziną i przyjaciółmi to zawsze używamy słowa „surrealistyczne”, ponieważ trudno sobie wyobrazić i uwierzyć we wszystko co się wydarzyło.
Dlatego mówię, że naprawdę żyję marzeniami i czuję się naprawdę spełniony i szczęśliwy.

Co oznaczają dla Ciebie oba te trofea? Czy ich osiągnięcie jest innym uczuciem?

– Są dwie różne emocje, ponieważ w jednym przypadku pracowałeś codziennie, przez cały rok, aby osiągnąć ten cel i opowiadasz się za barwami swojego klubu – wieloma narodowościami, wieloma kulturami grającymi dla jednego zespołu. I to jest niesamowite. To szczytowe osiągnięcie klubu, prawda? Nie mogę uwierzyć, że to wygrałem, zwłaszcza przeciwko Manchesterowi City.

– Drugie trofeum mobilizuje Twój kraj, Twoich ludzi, a to też jest potężne. Widziałem Włochów i dostałem filmy z całego świata.

Poza finałem, jaki był dla Ciebie najbardziej niezwykły moment lub mecz podczas EURO 2020?

– Było wiele momentów. Całe EURO było wyjątkowe. Muszę powiedzieć, że oprócz finału oczywiście mecze z Belgią i Hiszpanią były niezwykłe. Remis z Belgią był fantastyczny bo graliśmy z drużyną z najwyższej półki. Wszyscy powtarzali, że Włochy były niepokonane przez około 30 meczów tylko dlatego, że nie zmierzyli się z silnymi przeciwnikami. Słyszeliśmy to wszystko, po prostu słuchaliśmy.

– Mówiliśmy sobie: „Niech mówią. Niech mówią”. Potem zmierzyliśmy się z najlepszym zespołem na świecie i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. To było bardzo dobre uczucie i całkiem satysfakcjonujący moment.

– Mecz z Hiszpanią był inny, ponieważ cierpieliśmy. Szczerze mówiąc, mogę z pokorą powiedzieć, że byli jedyną drużyną, która jeśli by nas pokonała, nie moglibyśmy nic o tym powiedzieć. Kontrolowali grę, stwarzali szanse, sprawiali, że cierpieliśmy, zmuszali nas do walki.

– To był jedyny mecz, w którym patrzyłem na czas, a czas po prostu nie mijał. „Dalej, po prostu już to zakończ! Kiedy to się kończy?”. Potem także karne z Hiszpanią. To był dla mnie szczególny moment – ​​wykonanie piątego rzutu karnego. Te dwa spotkania, podobnie jak finał, były dość niezwykłe.

Źródło: UEFA.COM

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW