Jorginho wybrany piłkarzem roku UEFA!
Jorginho wybrany piłkarzem roku UEFA!

Jorginho wybrany piłkarzem roku UEFA!

Włoski pomocnik dodał kolejne trofeum do swojej szerokiej kolekcji. Przed momentem Jorginho został wybrany najlepszym zawodnikiem roku w głosowaniu UEFA.

Do tej nagrody nominowani byli jeszcze dwaj piłkarze. Klubowy kolega Włocha, N’Golo Kante, który zdobył nagrodę najlepszego pomocnika ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów oraz piłkarz Manchesteru City, Kevin de Bruyne. Głos mogli oddać dziennikarzy oraz trenerzy, który brali udział w Lidze Mistrzów, Lidze Europy oraz Euro2020.

– Brak mi słów, by opisać ten moment. To dla mnie nierealne, ponieważ bardzo ciężko pracowałem, by być tu, gdzie jestem. To niesamowite uczucie, ale nic by się nie wydarzyło, gdyby nie pomoc wszystkich wokół. Koledzy z zespołu, zarówno w Chelsea, jak i reprezentacji, menedżerowie, kit meni, sztab medyczny oraz każdy, kto dołożył najmniejszą cegiełkę.

– To stało się dzięki każdemu, nie tylko mnie, więc to bardzo dużo znaczy. Chcę podziękować każdemu, kto pomógł mi na tej drodze. Chcę również podziękować tym, którzy we mnie nie wierzyli, bo motywowali mnie do cięższej pracy.

– To świetne uczucie, jestem bardzo szczęśliwy i chcę po prostu powiedzieć każdemu: dziękuję!

Źródło: UEFA, Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW