Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

W sobotni wieczór, Chelsea zmierzy się z Liverpoolem na Anfield w ramach trzeciej kolejki Premier League. Czas więc na przedmeczowe wypowiedzi Thomasa Tuchela.

Zespół Jurgena Kloppa

– Liverpool to jedno z największych wyzwań europejskiego futbolu. Oba zespoły zaliczyły dobry start, więc jutro będziemy walczyć od pierwszej minuty o jak najlepszy wynik.

Pojedynek Lukaku z Van Dijkiem

– Czekam na to starcie z niecierpliwością, jak i wiele innych fanów piłki nożnej. Dla Romelu, to duże wyzwanie. Miał bardzo dobry start, więc teraz musimy skupić się na szczegółach, łącząc wszystko w jeszcze lepszą całość. Jutro na Anfield na pewno pojawi się stres, ale wiemy, że pozyskaliśmy wielkiego i doświadczonego zawodnika. On uwielbia tego typu mecze.

Powrót Cristiano Ronaldo do Premier League

– Nie wiem czy to dobrze, jeśli będzie grał u jednego z naszych rywali. Jeśli przeniesie się do Premier League to pokaże, jak bardzo konkurencyjna jest ta liga.

Transfery

– Wciąż mamy kilka pomysłów i staramy się je wdrożyć. Nie wszystkie decyzje zostały podjęte. Obecnie prowadzimy kilka negocjacji.

Tuchel na temat Kloppa

– To jeden z najlepszych menedżerów na świecie, ma mój pełny szacunek. On ma zdolność wpływania na futbol oraz na jakikolwiek klub na świecie. Musimy być ostrożni, kiedy mówi o tobie w superlatywach.

Styl gry zespołu

– Być może jestem bardziej zakochany w muzyku, niż w samej melodii. To trudne opisać jakim gramy stylem. Może jesteśmy całą orkiestrą. By ktoś mógł zagrać solo, najpierw to musi być możliwe.

Virgil Van Dijk

– Liverpool z Van Dijkiem jest zupełnie inny. To nie tylko jego umiejętności i zdolności. On sprawia, że wszyscy wokół niego czują się bardziej komfortowo. W stosunku do zeszłego roku, to dla nich ogromne wzmocnienie.

Zmiana zasad w Premier League

– Kiedy coś się zmienia, trzeba się do tego dostosować. Jest jeszcze za wcześnie, żeby to wszystko osądzać. Być może to dopiero faza przejściowa. Właściwie to podoba mi się to, co powiedzieli sędziowie. Teraz więc musimy dać im trochę czasu, by się dostosowali.

Kurt Zouma

– Obecnie nie ma go z nami, ale nie z powodu negocjacji. Nie ma go z nami z jego osobistych powodów. Ale nie chcę was okłamywać, Kurt prowadzi negocjacje z West Hamem.

Zadowolenie z zespołu

– Nie wiem, czy to trener zawsze jest za to odpowiedzialny. Oczywiście potrzebujesz kogoś takiego, kto potrafi cię docenić. Jeśli w sztabie panuje dobra atmosfera, szanujemy się nawzajem, chronimy, pchamy się do przodu, to odbija się to na całej grupie, na wszystkich, którzy pracują w Cobham.

Osobowość podczas transferu

– Uważam, że to bardzo istotne. Nie możesz kogoś zatrudniać tylko ze względu na jego umiejętności. Kluczowym czynnikiem całego zespołu jest jego postawa. Musimy być bardzo pewni siebie. Myślę, że z takim Romelu to bardzo łatwe, bo jest stąd.

Źródło: football.london

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW